Ulusal kongre 2024’te TÜ’de

Türkiye’nin fen bilimleri ve matematik eğitimi alanında önde gelen kongresi olan Ulusal Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresi’nin bu yıl 15.’si Kars Kafkas Üniversitesi Eğitim fakültesi ev sahipliğinde, Fen Eğitimi ve Araştırmaları Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde gerçekleştirildi.

21. yüzyıl Fen Bilimleri ve Matematik Eğitiminde Dijitalleşme ve Öğretmen Yetiştirme ana teması kapsamında düzenlenen kongreye Trakya Üniversitesi akademisyenleri damga vurdu. Trakya Üniversitesinden Prof. Dr. Eylem Bayır, Prof. Dr. İsmail Kılıç, Doç. Dr. Hüsnüye Durmaz, Doç. Dr. Murat Çeltek, Doç. Dr. Nuran Ekici, Dr. Öğr. Üyesi Funda Gündoğdu Alaylı, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Zeki Aydoğdu ve Dr. Öğr. Üyesi Sertaç Arabacıoğlu sözlü sunumları ile kongreye katkı sağladı.

ULUSAL FEN BİLİMLERİ VE MATEMATİK EĞİTİMİ KONGRESİ’NİN 16.’SI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

15. Ulusal Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresi’nin son gününde bir sonraki kongrenin nerede düzenleneceği ile ilgili oylama yapıldı. Oylama öncesinde aday üniversite temsilcileri tarafından bir konuşma gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi adına Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Eylem Bayır adaylık konuşmasını yaparak Trakya Üniversitesi ve Eğitim Fakültesi hakkında bilgi verdi. Ardından Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Sakarya Maden’in Edirne’ye davet konuşmalarını içeren video kongre katılımcılarına izletildi. Trakya Üniversitesi dışında Aksaray, Mersin ve Tokat ilindeki üniversitelerin aday olduğu UFBMEK 2024 için gerçekleştirilen oylamada Trakya Üniversitesi en çok oyu alarak bir sonraki kongreye ev sahipliği yapacak olan üniversite oldu. Haber Merkezi

Ulusal kongre 2024te TUde 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Ulusal kongre 2024’te TÜ’de | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!