UMFED Edirne’de faaliyetlerine başladı

Bağımlılık ile mücadeleye yönelik faaliyetlerine resmen başlayan UMFED Edirne İl Temsilciliği, madde bağımlılıkla mücadele eden bireylere yardım etmek için yola çıktı. UMFED Edirne İl Temsilcisi Ahmet Arda; “Biz yola çıktığımızda en azından bir kişiyi kurtarmayı hedefleyerek yola çıktık. Bir kişiyi kurtarmak insanlığı kurtarmak demektir. Amacımız halka hizmet hakka hizmettir” ifadelerini kullandı.

Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu (UMFED) Edirne İl Temsilciliği görevine atanan Ahmet Arda, yönetim kurulu üyeleri olan Aslan Kıyunat, Taner Alkan, Mehmet Ali İpek, Okan Mercan, Zuhal Aytar, Mübeccel Battal, Vedat Topçu, Muharrem Tilan, Âdem Baş, Mustafa Oral, Necdet Arda, Arif Tuna, Ali Dündar, Şerafettin Kula, Sunday Tuna, Şerafettin Baş, Emine Tilan ve Müzeyyen Tokat Arda’yla birlikte düzenlediği basın toplantısında UMFED’in faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

“HEP BİRLİKTE MÜCADELE ETMEYE MECBURUZ”

Uyuşturucuyla mücadeleye yönelik en güçlü yöntemin bilinçlendirme ve eğitim olduğuna vurgu yapan Arda; “Genel Merkezi Afyon Karahisar’da olan ve Genel Başkanlığını Yusuf Budak’ın yaptığı UMFED Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu Edirne İI Temsilcisi olarak 02.01.2024 tarihinde atandım. Bu süreçte yönetim kurulunu oluşturma çalışmalarımızı yaparken de dernekler masasına müracaatımızı yaparak resmen faaliyetlere başladık. Bağımlılıkla mücadele toplumsal bir sorumluluktur. Mücadelemizde en güçlü silahımız bilinçlenme ve eğitimdir. Toplum olarak uyuşturucunun gerçek yüzüyle yüzleşmeli, gençlerimize, ailelere ve eğitim kurumlarına bu konuda destek olmalıyız. Ön yargılardan arınarak bağımlılığın arkasında ki gerçekleri anlatmak sorunun çözümüne giden yolda bir adım atmaktır. Bağımlılıkla mücadele tek başına yapılacak bir şey değildir. Aileler, dostlar, komşular bir araya gelerek destek ağları oluşturmalı, bağımlılıkla mücadele eden bireylere yardım eli uzatılmalıdır. Empati ve anlayış bu zorlu süreçte önemli bir etkendir, unutulmamalı ki eğer komşunun çocuğu uyuşturucuya bulaştıysa senin çocuğunun garantisi yoktur onun için hep birlikte mücadele etmeye mecburuz. Bu doğrultuda federasyon faaliyetlerimizi daha sağlıktı ve etkin bir şekilde yürütebilmemiz için valilik, belediye, emniyet müdürlüğü siz basın kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının da görüş ve tavsiyelerine ihtiyacımız olacaktır” dedi.

WhatsApp Image 2024 01 17 at 15.34.00 | Edirne Ahval Gazetesi
UMFED Edirne’de faaliyetlerine başladı | Edirne Ahval Gazetesi

“BİR KİŞİYİ KURTARMAK İNSANLIĞI KURTARMAK DEMEKTİR”

Arda, uyuşturucu ile mücadelede bir kişinin bile kurtarılmasının önemine dikkat çekerek; “Tüm dünyanın her yerinde kanayan yarası haline gelen madde bağımlılığı konusunda biz UMFED ailesi olarak çıktığımızın bu yolun çok zor ve çetin olduğunun farkında ve bilincindeyiz. Çocuklarımızı madde bağımlılığına kaptırmamak için gece gündüz çalışmalarımıza hız vereceğiz. Biz yola çıktığımızda en azından bir kişiyi kurtarmayı hedefleyerek yola çıktık. Bir kişiyi kurtarmak insanlığı kurtarmak demektir. Amacımız halka hizmet hakka hizmettir” şeklinde konuştu.

‘İNTERNET VE SOSYAL MEDYA,  UYUŞTURUCUYA ULAŞIM KOLAYLAŞTIRDI VE KULLANIM YAŞINI DA DÜŞÜRDÜ’

Vizyonlarının madde bağımlılığının azaltılması ve madde bağımlılığı ile mücadele için sosyal çalışmalar yapmak olduğunu dile getiren Arda, gelişen teknolojinin de uyuşturucu maddelerin sosyal medya ve internet üzerinden satışına olanak sağladığının altını çizdi. Arda; “Farkındalık yaparak eğiterek öğreterek aileleri bilinçlendirerek halkın içinde lokomotif görevi üstlenmektir. Özellikle son 10 yıl içerisinde gelişen teknoloji ile bu maddelerin gerek internet aracılığıyla ile gerek sosyal medyayla ulaşımı kolaylaşmakla kalmamış kullanım yaşını da düşürmüştür. Yeni nesle temiz ve sağlıklı bir gelecek sunabilmek işin UMFED ailesinin var gücü ile çalışması ve teşkilatlanarak toplumumuzun her bireyine ulaşarak bağımlılık döngüsünü bitirmektir” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu