Üretici kadınlara karanfil hediyesi

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği tarafından, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü kapsamında Trakya Üniversitesi kampüsünde Kadına El Kalkamaz standı açılarak KADES uygulaması tanıtıldı ve Uzunköprü ilçesinde hayvancılık ve çiftçilik yapan kadın vatandaşlara hakları konusunda bilgilendirme yapılarak karanfil hediye edildi.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü kapsamında Edirne İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği tarafından, Trakya Üniversitesi kampüsünde Kadına El Kalkamaz standı açılarak KADES uygulaması tanıtıldı. Ayrıca Uzunköprü ilçesinde hayvancılık ve çiftçilik yapan kadın vatandaşlara 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair kanun kapsamında hakları konusunda bilgilendirme yapılarak, günün anlam ve önemine istinaden kadın vatandaşlara karanfil hediye edildi.

Yapılan açıklamada; “Kadına karşı şiddetin önlenmesi emniyet ve asayişin sağlanarak vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması için eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerine, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir” denildi. Haber Merkezi

3 | Edirne Ahval Gazetesi
Üretici kadınlara karanfil hediyesi | Edirne Ahval Gazetesi
1 3 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Üretici kadınlara karanfil hediyesi | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!