Uyuşturucu davasına erteleme kararı

Pazarkule Gümrük Kapısı’ndan 4 sanığın uyuşturucu ve uyuşturucu madde ithal etmek suçuyla, 20 yıldan 30 yıla kadar hapis istemiyle yargılandıkları davada 3’üncü duruşma dün Edirne 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada 4 sanık tekrardan dinlendi.

Pazarkule Gümrük Kapısı’ndan 19 Kasım 2022 tarihinde ülkeye giriş yaptığı belirlenen kamyonette Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştirilen aramada 13 kilo 250 gram esrar ele geçirilmişti. Esrarla ilgili 4 sanığın yargılandığı davanın 3’üncü duruşması dün Edirne 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Hazırlanan iddianame ile sanıklar hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde ithal etmek suçlamasıyla 20 yıldan 30 yıla kadar hapis cezası istenen davanın 3’üncü duruşmasında, yargılanması ev hapsiyle süren sanık Z.A., 27 yıldır tanıdığı S.A.’ya iyilik yaptığını ve aklına bu şekilde bir şey gelmediğini ifade etti. Z.A.’nın avukatı ise tutuklu yargılanan sanıkların ifadelerinin birbirleriyle çelişmediğine dikkat çekerek, etkin pişmanlıktan yararlanmak için müvekkilini suçladıklarını söyledi.

Ev hapsiyle yargılanan sanık Z.A.’nın masum olmadığını ifade eden tutuklu sanık A.U., ev hapsi kararının kendine de uygulanması gerektiğini ve tek suçunun iki kişiyi birbirleri ile tanıştırmak olduğunu ifade etti.

Mahkeme heyeti, sanıkların dinlenmesinin ardından 3 sanığın tutukluluk hallerinin devamına, sanık Z.A.’nın da adli kontrol şartının devamına karar vererek, duruşmayı 6 Şubat 2024 tarihine erteledi. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!