Uzunköprü festival ve şenliğe doyacak

Uzunköprü Belediyesi’nce düzenlenen Tarihi Uzunköprü Festivali’nin programı belli oldu. Toplam 4 gün 3 gece sürecek festivalde Rumelili Ekrem, Simge ve Haluk Levent sahne alacak. 7 Eylül tarihinde başlayacak olan festival 10 Eylül tarihinde sona erecek. Diğer yandan yine Uzunköprü Belediyesi tarafından 1 Eylül tarihinde Yeniköy’de bağbozumu etkinliğinin yapılacağı duyuruldu.

Tarihi Uzunköprü Festivali’nin bu yılki programı belli oldu. Programı duyuran Uzunköprü Belediyesi bütün vatandaşları festivale davet etti. Festival 7 Eylül tarihinde saat 17.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek olan kortejle başlayacak. Toplam 4 gün sürecek olan festivalde saat 21.00’da ilk gün Rumelili Ekrem, ikinci gün Simge, üçüncü gün Haluk Levent sahne alırken, 9 Eylül saat 15.00’da yazar Ahmet Ümit okuyucularıyla buluşacak. Festival boyunca, Ördekli Göl Mesire alanında karavan ve çadır kampı yapılabilecek.

BAĞ BOZUMU VE YAYLA ŞENLİĞİ

Tarihi Uzunköprü Festivali’nin yanı sıra 1 Eylül tarihinde de Yeniköy’de bağ bozumu yapılacak. 1 Eylül Cuma günü saat 15.00’da Bağcılık konulu panel ile başlayacak olan etkinlik, 17.00’da bağbozumu ile devam edecek. Yeniköy Zübeyde Hanım Kadın Faaliyet Evi’nde düzenlenecek olan etkinliğe bütün vatandaşlar da davet edildi. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!