Vali Kırbıyık, Uzunköprü’deki çalışmaları inceledi

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Uzunköprü ilçesini ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu. Kaymakamlık binasında bir değerlendirme toplantısı yaparak ilçe ile ilgili bilgiler alan ve değerlendirmelerde bulunan Vali Kırbıyık, daha sonra yapımı devam eden hastane inşaatını inceledi.

Uzunköprü ziyaretinde Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan, Belediye Başkanı Özlem Becan ve protokol tarafından karşılanan Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık,  kaymakamlık binasında bir değerlendirme toplantısı yaparak ilçe ile ilgili bilgiler alan ve değerlendirmelerde bulundu. Vali KIrbıyık, daha sonra yapımı devam eden hastane inşaatını inceledi.

Vali Kırbıyık, Uzunköprü Meslek Yüksek okulu toplantı salonunda muhtarlarlarımız STK temsilcileri ve vatandaşlarımız ile bir araya geldi.

Açıklama yapan Vali Kırbıyık; “ İlçe ziyaretlerimiz kapsamında bugün Uzunköprü’de, sizlerleyiz. İlçemizde sunulan kamu hizmetlerinin  ne seviyede sahaya yansıdığını sizlerden duymak istiyoruz. Güvenlikle ilgili, asayişle ilgili herhangi bir sorunun olup olmadığını sizlerden dinlemek istiyoruz. Bunları çeşitlendirebiliriz, tarımla ilgili, sanayi ile ilgili, altyapı ile ilgili problemler nelerdir. Zaten birçoğu masanın üzerindeki  sorunlar ama, vatandaşlarımızın sizlere yansıttığı, sizlerin ilçe açısından önemli gördüğünüz hususlarla ilgili, sizi dinlemek bizlerin sorumluluğudur. Bir sonraki aşamada ise, buradaki uygulayıcı arkadaşlarımızla, hep beraber üzerimize düşenler ile ilgili bir yol haritası belirleyip, buna ilişkin de görevlerimizi yerine getirme gayretinde olacağımızı da ifade etmek istiyorum. Bu toplantı biraz da sizleri dinleme toplantısı, bizim anlatmaktan daha ziyade dinlemekten keyif aldığımız bir toplantı. O yüzden temel muradımız önce sizleri dinlemek ardından çözümleri uygulamaya almaktır” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Vali H. Kürşat Kırbıyık, toplantıda Uzunköprü ve köyleri ile ilgili muhtarların ve STK temsilcilerinin talep, sıkıntı, istek ve önerilerini dinledi, notlar aldı. Toplantı sonrasında inşaatı tamamlanan ve açılış için gün sayan Uzunköprü Çağlanur Uçar Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden Vali Kırbıyık, çeşitli incelemelerde bulundu.

Vali Kırbıyık, daha sonra 2015 yılında UNESCO Dünya Miras Geçici listesine alınan Uzunköprü köprüsünde devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi ve süreç ile ilgili bilgiler aldı. Uzunköprü programının son kısmında yaşlılarımızı unutmayan Vali Kırbıyık, Süleybe – Şefik Öztürk huzurevinde kendilerini ziyaret etti. Huzurevi sakinlerimiz ile tek tek ilgilenen, ellerini öpen Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık; “Sizler bizlerin kıymetlileri, başımızın tacısınız. Sizlerin hayır duası bizim için çok değerli. Hepinize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyorum” diye konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu