Vali Sezer, Çavuşbey Mahallesinde

Edirne Valisi Sezer, mahalle ziyareti programına Gazimihal Spor Tesislerinde antrenman yapan çocukları ziyaret ederek başladı. Antrenman sahasında çocuklar ile buluşan Vali Yunus Sezer, sporculara başarılar dileyerek, spor eğitmenlerinden devam eden çalışmalarla hakkında bilgi aldı.

Daha sonra mahallede vatandaşlarla bir araya gelen Vali Sezer, yaptığı konuşmasında “Çocuklarımızı mutlaka okula gönderelim. Bizler çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim alabilmesi için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Ayrıca bütün okullarımızda spor kulüpleri kurduk. Çocuklarımız okuldan geldikten sonra da spor yapabilmeleri için, taşımalarından, beslenme ihtiyaçlarının karşılanmasına kadar, her türlü imkânı sağlayacağız. Bugüne dek çeşitli okullarda eğitim alan 1022 öğrencimizin spor kulüplerine kayıtlarını yaptık. Bu çocukların ileride çok güzel mevkilere gelebilmesi için, okuyup kendi hayatlarını kazanmaları için bizler ne gerekiyorsa yapacağız. Sizlerin de bu konuda bize destek olmasını istiyorum” dedi.

İstihdam konusunda da birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Vali Sezer, İŞKUR Müdürlüğünün haftada 2 gün mahallelerde stant açtığını, gerekli eğitimlerin tamamlandıktan sonra ihtiyacı olan vatandaşların işe yerleştirileceğini söyledi.  Mahalle ziyaretinde vatandaşların talep ve isteklerini de dinleyen Vali Sezer, gerekli çalışmaların yapılması için beraberindeki kurum müdürlerine talimat verdi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu