Vali Sezer hedeflerini açıkladı

Edirne’de yapımına devam edilen birçok proje hakkında bilgi veren Vali Yunus Sezer, şehirde yarım bırakılan projenin kalmayacağını vurguladı. Vali Sezer; “Ne söylediysek yapacağız, önünde fotoğraf çekilmekle olmuyor bu işler. Biz sözümüzün arkasındayız yapacağız. Hedefimiz şudur: Edirne’de yarım kalan hiçbir iş kalmayacak” dedi. Vali Sezer, 25 Kasım Stadyumu, tarihi konaklar, Kaleiçi mevkii ve devam eden diğer projeler hakkında detaylı bilgiler verdi.

2023 yılı değerlendirme toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Edirne Valisi Yunus Sezer, bütün sorulara samimiyetle cevap verdi. Şehirde devam eden projelere değinen Vali Sezer; “Okullar için ihaleye çıkıyoruz ama uzun zamandır ihalelere katılan olmuyor. Yaklaşık 8 adet okulumuzu bu şekilde ihaleye çıktık ama ihaleye katılım olmadı. Şuan Keşan Yenimahalle’de 16 derslik fen lisesi yapım işi devam ediyor. İpsala Bozkurt ve Yüzüncüyıl’da 24 derslik okul projesi hazır fakat yerin bir kısmı hazinede bir kısmı da belediyede. Zemin etüdü tamamlanınca ihaleye çıkacağız.  Diğer yandan Haziran ayına kadar hızlı trenin Edirne bölümünü bitirmeyi hedefliyoruz. Firma da çok hızlı çalışıyor. Biz de biran önce özellikle Saraçlar Caddesi’nin alt kısmındaki enkazın biran önce kalkmasını istiyoruz. Yüklenici firmayla görüşmelerimiz bu yöndedir” diye konuştu.

“EDİRNE’DE YARIM KALAN HİÇBİR İŞ KALMAYACAK”

Edirne’de yarım bırakılan iş kalmasın diye çalışmalarına hızla devam ettiklerini kaydeden Vali Sezer; “Gazimihal Hamamı’nın daha ihalesi yapılmadı. Yap işlet devret modelinde verebilirsek vereceğiz veremezsek hamamı kendimiz yapacağız, sözümüz var. Orası Edirne ilinin giriş noktalarından bir tanesi. Çevre düzenlemeleriyle birlikte orası çok daha güzel bir hale getirilecek. Ne söylediysek yapacağız, önünde fotoğraf çekilmekle olmuyor bu işler. Biz sözümüzün arkasındayız yapacağız. Hedefimiz şudur: Edirne’de yarım kalan hiçbir iş kalmayacak. Kaleiçi’nde 40’a yakın konak var ve her hafta en az 2 konağın projelerini hazırlıyoruz veya ihale ediyoruz. Kaleiçi’nde kentsel dönüşüm başkanlığımızla beraber projemizi sunduk çalışma yürütüyoruz. Kaleiçi Türkiye’nin ender yerlerinden bir tanesidir. Orayı konakları, sanat sokaklarıyla birlikte çok güzel bir hale getireceğiz. Çevre Bakanlığımız ve Kültür Bakanlığımızla çalışıyoruz. Projelerimiz kurullardan geçti” açıklamasını yaptı.

“TUNCA SPOR TESİSLERİ ŞUBAT AYINDA TAMAMLANACAK”

25 Kasım Stadyumu’nu da şubat ayından sonra yıkmayı hedeflediklerini söyleyen Vali Sezer; “25 Kasım Stadyumu’nun kaldırılması noktasında da Gençlik ve Spor Bakanımızla görüşmelere devam ediyoruz. Tunca Spor tesisleri şubat ayında tamamlanacak. Takımımızı Tunca Spor tesislerine alınca yıkım çalışmalarına başlayacağız. Bakanlıklarımız depreme rağmen bizlere destek oluyorlar, olumlu dönüş sağlıyorlar, hepsine teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Balkan Şehitliği’ni Çanakkale Şehitliği gibi düzenlemeyi düşündüklerini bildiren Vali Sezer; “Balon Binası da Milli Saraylara devredilecek. Balkan Şehitliği’nin Çanakkale’deki Gelibolu Yarımadası gibi bir tek duvarı kalan hastaneden başlayarak şehitliğe kadar gidecek yol yapılması için çalışmalarımız var. Düzenlemeyi istiyoruz. Mevlevihane’yle ilgili Muradiye Camii’nde proje çalışmalarını başlattık. İhalesini yapıp temellerini atacağız. Makedonya Kulesi’nin 2.etap ihalesi yapıldı çalışmaları devam ediyor. Edirne’de yarım kalan hangi iş varsa tamamlayacağız” dedi. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu