Vali Sezer Uzunköprü ve Meriç muhtarlarıyla buluştu

Edirne Valisi Yunus Sezer Harmanlı Köyü’nde Uzunköprü’ye bağlı köylerin muhtarları ve Kavaklı Köyü’nde Meriç’e bağlı köylerin muhtarları ile bir araya gelerek, muhtarların taleplerini dinledi.

Harmanlı köyümüzde gerçekleşen toplantıda, Edirne Valisi Yunus Sezer’in 8 Eylül’de Uzunköprü’de  yaptığı toplantıda ele alınan konular ile ilgili başlatılan ve tamamlanan çalışmalar değerlendirildi.  Edirne’de hiçbir köyde içme suyu probleminin kalmayacağını belirten Vali Sezer yaptığı değerlendirme konuşmasında; “Sizlerden gelen taleplerin tamamını değerlendireceğiz. Ancak kaynaklarımızı uygun şekilde kullanarak kesinlikle israfa kaçmayalım. Gerçekten ihtiyaçsa yapalım. Yoksa harcadığımız maliyet sebebiyle başka bir köyümüzün ihtiyacını karşılayamama durumumuz olabilir, ona göre neye ihtiyacımız varsa ona yönelelim” şeklinde konuştu.

Vali Sezer toplantının ardından yapımı devam eden Uzunköprü Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Edirne Valiliği tarafından Uzunköprü’deki çalışmalar hakkında da bilgi verildi. Yapılan açıklamada; “Uzunköprü Harmanlı-Süleymaniye Köyleri Arasındaki İsale Hattının Yenilenmesi işi tamamlandı. Uzunköprü Balabankoru köyü imamevi çatısına bakım ve onarım yapılması işi tamamlandı. Uzunköprü Kadıköy Köprü Tamiratı işi tamamlandı. Uzunköprü Aslıhan- Kırcasalih arası 2 kilometrelik yol yapım işi tamamlandı. Uzunköprü İlçesi Çöpköy-Babaeski 5 kilometre stabilize bağlantı yolu yapım işi tamamlandı. Uzunköprü Turnacı Köyü Gölet Onarımı ve Vana Değişimi işi tamamlandı. Uzunköprü Çöpköy Mahallesi Hayvan İçme Suyu Göleti tahliye edilmesi ve Vana değişimi işi tamamlandı. Harmanlı Köyü Gölet Onarım İşi tamamlandı. Harmanlı Köyü kanalizasyon şebekesi onarımı işi tamamlandı. K. Danışment Köyü’nün içme suyu sorunu, 2023 Yılı Köydes Programı kapsamında Bıldır Köyü’nden 2.300 metre isale hattı döşenerek çözülmüştür. Uzunköprü ilçemiz köylerine dağıtılmak üzere 150 adet Çöp Konteyneri köylerimize ihtiyaçları oranında teslim edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

“MERİÇ İLÇEMİZDE İLK TOPLANTIDAN BU YANA GÜNDEME GELEN 50’YE YAKIN TALEBİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLDUK”

Vali Sezer Kavaklı Köyü’nde Meriç’e bağlı köy muhtarları ile de bir araya geldi. Kavaklı Köyü’nde gerçekleşen toplantıda, Vali Sezer’in 19 Eylül’de Meriç’te yaptığı toplantıda ele alınan konular ile ilgili başlatılan ve tamamlanan çalışmalar değerlendirildi. İlk toplantıdan bu yana 50’ye yakın talebin gerçekleştirildiğini ve gerçekleştirilemeyen taleplerin ise bir plan dahilinde gündeme alındığını ve takip edildiğini ifade eden Vali Sezer; “Temel ihtiyaçlarımızı eksikliklerimizi giderdikten sonra her köyümüzle ilgili köyün özelliği ile ilgili gelir getirebilecek projeler üzerinde yoğunlaşmak istiyoruz” diye konuştu.

Vali Sezer toplantının ardından Subaşı ve Küplü beldelerimizi Belediye Başkanlarını ziyaret ederek belde ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Edirne Valiliği tarafından Meriç’teki gerçekleştirilen hizmetler hakkında da bilgi verilen açıklamada; “Meriç toplantı salonunun ve su deposu bakım onarımları tamamlandı. 40 adet çöp konteyneri köylerimize teslim edildi. Alibey Köyü Köy konağının bakım onarımının yapılması işi tamamlandı. Kadıdondurma Köyü Köy içinde bulunan mahalleye elektrik direği ve aydınlatma yapılması işi tamamlandı. Karahamza Köyü köy konağının bakım ve onarımı tamamlandı. Karahamza Köyü HİS göletinin bakım ve onarım yapılması işi tamamlandı. Karayusuflu Köyü Mezarlık çevre düzenlemesi işi tamamlandı. Kavaklı Köyü köy dışında bulunan çevre yolunun genişletilip asfalt yapılması işi tamamlandı. Nasuhbey Köyü HİS göletinin temizliğinin yapılması işi tamamlandı. Nasuhbey Köyü Kanalizasyon hatları üzerine rögar yapılması işi tamamlandı. Serem Köyü mevcut muhtarlık binasının bakım onarımı yapılması işi tamamlandı” denildi. Haber Merkezi

WhatsApp Image 2023 11 21 at 21.06.21 | Edirne Ahval Gazetesi
Vali Sezer Uzunköprü ve Meriç muhtarlarıyla buluştu | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 11 21 at 21.09.55 | Edirne Ahval Gazetesi
Vali Sezer Uzunköprü ve Meriç muhtarlarıyla buluştu | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 11 21 at 21.11.14 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Vali Sezer Uzunköprü ve Meriç muhtarlarıyla buluştu | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!