Vali Sezer vatandaşların taleplerini dinliyor

Edirne Valisi Yunus Sezer, eşi Canan Sezer ile birlikte gerçekleştirdiği köy ziyaretleri kapsamında Sazlıdere, Köşen ve İskender köyde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi. Vali Sezer, vatandaşların taleplerini dinledi.

Köylere yönelik yapılan altyapı ve üst yapı çalışmaları, sıcak asfalt yol çalışmaları ve diğer yatırımlar hakkında değerlendirme ve açıklamalarda bulunan Vali Yunus Sezer, vatandaşların taleplerini dinledi. Vali Sezer, İskenderköy konağında yaptığı açıklamada; “Öncelikle grup köylerimizden başlamak üzere köy yollarımızı sıcak asfalt yapmaya devam ediyoruz. Şu ana kadar 20 km sıcak asfalt yaptık ve havalar iyi olduğu sürece program dahilinde devam edeceğiz. Edirne’de şu ana kadar köylere yapılmış sıcak asfalttan fazla. Birkaç yıl içerisinde tüm köy yollarını sıcak asfalt yapacağız. Köylerimizde içme suyu, kanalizasyon, kilit parke taşı, ne ihtiyaç varsa yapacağız. Köylerin dinamik kalmaları çok önemli, köylerimizde tarım ve çiftçiliğin artarak devam etmesi çok önemli, keşke gençlerimiz gelse de köylerinde tarım ve çiftçiliği yapabilseler. Ülkemizin üretime ihtiyacı var. Şu anda köylerimizde tarım nüfusumuz 58-60 yaş aralığına yükselmiş durumda. Bizim gençlerimizin şiddetle köylerinde çiftçilik yapmalarını özendirecek tedbirleri almamız lazım, bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Tarım Bakanlığının da gençlerimizi tarıma ve üretime teşvik etmek için çok önemli destekleri var” dedi.

İpsala ve Keşan’da tarıma dayalı OSB ile ilgili işlemlerin tamamlandığını belirten Vali Sezer; “Köylerimizdeki göçü önlemek için tarıma dayalı OSB’lerimizi hayata geçiriyoruz, Uzunköprü’de işlemler devam ediyor ancak İpsala ve Keşan’da işlemler tamamlandı. İpsala’da yer tahsisine başladık. Bizim amacımız gençlerimiz sanayide çalışsınlar sürekli gelirleri olsun diğer taraftan da topraklarını işlesinler. Bunu sağlayabilirsek geleceğe çok iyi bir yatırım yapmış oluruz. Gençlerimize tarım ve hayvancılığa yönelik projelerinde her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu. Haber Merkezi

Screenshot 1 82 | Edirne Ahval Gazetesi
Vali Sezer vatandaşların taleplerini dinliyor | Edirne Ahval Gazetesi
Screenshot 2 49 | Edirne Ahval Gazetesi
Vali Sezer vatandaşların taleplerini dinliyor | Edirne Ahval Gazetesi
Screenshot 3 22 | Edirne Ahval Gazetesi
Vali Sezer vatandaşların taleplerini dinliyor | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu