Vatan Partisi, zam kararına ‘Ateş’ püskürdü

Edirne Belediyesi eylül ayı olağan meclis toplantısında şehirdeki ulaşım araçlarına yönelik alınan yüzde 40 oranındaki zam kararını eleştiren Vatan Partisi Edirne İl Başkanı Gürol Bora Ateş, “Burada sorulması gereken soru şu “hangi ulaşıma”? Uzun süreler beklenen ama gelmeyen araçlar, geldiğinde tıka basa dolu olan araçlar, diğer şehirlerde ıskartaya çıkartılacak kadar eski olan araçlar, bunun adına Edirne’de ne yazık ki ulaşım deniliyor” diyerek asıl meselenin toplu ulaşım araçlarının hizmet vermekte yetersiz olduğunu belirtti. Ateş, ayrıca belediye meclisinin aldığı zam kararlarının yanı sıra alt yapı çalışmaları, Cuma pazarının ihaleye çıkarılması gibi kararları da sert bir dille eleştirerek, yerel seçimleri işaret etti.

Vatan Partisi Edirne İl Başkanı Gürol Bora Ateş ulaşım zammını eleştirdi

Vatan Partisi Edirne İl Başkanı Gürol Bora Ateş, belediye meclisince şehirdeki ulaşım araçlarına yapılan zamlarını eleştirerek asıl meselenin ulaşımdaki hizmet yetersizliği olduğunu belirtti. Ateş; “Dün yapılan belediye meclisi toplantısıyla Edirne’mizde ulaşıma yüzde 40 zam geldi. Artık ulaşım zammı bir rutin haline geldi. 2-3 aylık aralıklarla maalesef ulaşıma zam geliyor. Burada sorulması gereken soru şu “hangi ulaşıma”? Uzun süreler beklenen ama gelmeyen araçlar, geldiğinde tıka basa dolu olan araçlar, diğer şehirlerde ıskartaya çıkartılacak kadar eski olan araçlar, bunun adına Edirne’de ne yazık ki ulaşım deniliyor. Edirnelilere bu layık görülüyor. Belediyenin ulaşımda tek işlevi gelen zam taleplerini karşılamak ve hükümetin yaptığı gibi ekonomik krizi halka fatura etmekten başka bir şey değil. Buradan soruyorum Edirne Belediyesinin neden bir toplu ulaşım hattı yok? Neden özel şirketlerin insafına bağlıyız? Ulaşımı ucuzlatmak, kalitesini arttırmak gibi bir hedefiniz var mı? Edirne gibi küçük bir şehirde ulaşım gibi temel bir ihtiyacı çözemeyen belediyenin işlevi nedir?”dedi.

“CEKETİMİ KOYSAM KAZANIR ANLAYIŞININ EDİRNE’Yİ BİTİRMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”

Yapılacak olan yerel seçimlere de değinen Ateş; “Edirneliler olarak bir etkinlik ya da bir olay gerçekleşince acaba bu sefer ne kadar zam yapılacak diye bekliyoruz. Kakava şenlikleri başlıyor ulaşıma zam yapalım, Kırkpınar başlıyor ulaşıma zam yapalım,  okullar açılıyor ulaşıma zam yapalım gibi fırsatçı anlayışla bu belediye daha fazla yönetilemez.  Edirneliler daha fazla bu çileyi çekemez, ceketimi koysam kazanır anlayışının Edirne’yi bitirmesine izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Altyapı çalışmalarının oldukça uzun sürdüğünün de altını çizen Ateş; “Keşke Edirnemizin sorunları ulaşım ile sınırlı olsa. 5 yıldır süren altyapı çalışmalarının hala bitirilememiş olması, 5 yıldır Edirne sokaklarının patates tarlasından farksız olması ve ne hikmetse seçime aylar kala bu çalışmaların hızlanması hatta Edirne’ye inanılmaz yollar yaptık şeklinde bunun şova çevrilmesi en kibar tabiriyle gülünçtür. Ülkemizin yurtdışına açılan penceresi olan serhat şehrimize yakışır sokaklar yapmak, düzgün yollar yapmak bu kadar mı zor? Altyapı altyapı diyerek çıktığınız yolda, en ufak bir yağışta her yeri su basmasını hala engelleyemiyorsanız siz neyin altyapısını yaptınız?” açıklamasını yaptı.

“İCRAAT DEĞİL FECAAT DÖNEMİ”

Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın aldığı kararları da sert bir dille eleştiren Vatan Partisi Edirne İl Başkanı Gürol Bora Ateş; “Cuma pazarının yerini satışa çıkartarak ne hedefliyorsunuz? Fakirden alıp zengine vererek kahraman olunmuyor, halkın değil, sermaye gruplarının Belediye Başkanı oldunuz. Katlı otopark ve modern pazar yeri vaadinizin olduğu yeri satışa çıkartmak Edirnelilerle dalga geçmekten başka bir şey değildir. Bu ve bunun gibi bir sürü örnek daha verebiliriz. Görüldüğü üzere Sayın Recep Gürkan’ın bu dönemi icraat değil fecaat dönemi halini almıştır. Bir an önce Edirnemizin hak ettiği şekilde yönetilmesi için Belediye seçimlerini bekliyoruz. Rantçılara karşı, halkçı anlayışla mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!