Vatandaşlara trafik eğitimi

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarmaları Timleri Keşan’ın Mecidiye Köyü’ndeki vatandaşlara temel trafik kuralları, traktörlerde rops demirinin kullanımı ve önemi, tarım araçlarında üçgen reflektör ve dönerli flaşör lamba kullanımı, motosiklet ve motorlu bisikletlerde kask ve yelek kullanımının önemi konularında eğitim verdi.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması Timleri can ve mal kayıplarına neden olan trafik kazalarının önlenmesine yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda; Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarmaları Timleri tarafından Keşan ilçesi, Mecidiye köyünde ikamet eden vatandaşlara yönelik  “Temel trafik kuralları, Traktörlerde rops demirinin kullanımı ve önemi, tarım araçlarında üçgen reflektör ve dönerli flaşör lamba kullanımı, motosiklet ve motorlu bisikletlerde kask ve yelek kullanımının önemi ” konularında eğitim verildi.

Yapılan açıklamada; “Trafik kazalarının engellenerek can ve mal kaybının önlenmesi ve güvenli bir trafik akışının sağlanmasına yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme faaliyetlerine, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir” ifadelerine yer verildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!