Ve Kadın

Geçen yıl şehrimizde ilk Covid-19 vakasının görülmesinden 16 gün önce hazırlayıp gazetemizin eki olarak dağıttığımız  ‘Ve Kadın’ dergimizi, şimdi pandemi yasakları çerçevesinde çalışarak hazırlıyoruz.

Dünyayı etkisine alan bu salgın hastalıkla ülkemiz büyük bir özveri ile savaştı. Tüm sağlık çalışanlarımız bu hastalıkla canla başla mücadele etti. Amansız hastalık yüzünden binlerce kayıplar verdik.

Çok canımız yandı. Çok ama çok üzüldük. Sevdiklerimizi, yakınlarımızı, komşularımızı yitirdik. Covid-19 önlemleri çerçevesinde tedbirli bir biçimde yaşamaya, çalışmaya ve üretmeye devam ettik.

Bu yılki kadın dergimizi bizler için mesai şartı gözetmeden, hatta izinlerini bile yarıda keserek, evlatlarını yada bakmakla yükümlü oldukları kimseleri evlerinde bırakarak, aylarca hastanelerde kalan ve dahası Covid -19’a yenik düşerek yitirdiğimiz sağlık çalışanlarımıza ithaf etmek istedim.

İlimizde idari kadroda bulunan birçok kadın sağlık çalışanımızla kritik ve yoğun mesaili süreci konuştuk. Konuşurken, fotoğraflar çekerken sağlık çalışanlarımızın özverili ve mütevazi kişiliklerine bir kez daha şahit oldum. Bu yüzden ne kadar şanslı bir ilde olduğumu bir kez daha anladım. Tüm sağlık çalışanlarımız iyi ki var.

Başta Sayın Valimiz Ekrem Canalp’e dergimizi hazırlarken verdiği izinler için çok teşekkür ederim. Valimizin eşi Dr. Ayten Canalp’e, tüm İl Sağlık Müdürlüğü idarecilerine ve çalışanlarına, Halk Sağlığı Başkanlığımız ve Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi idarecileri ve özellikle pandemi yoğun bakım ekibi ile beraberinde hastane çalışanlarına derin şükranlarımı sunarım.

Gazetemin muhabirleri ve yazarları ile sizler için hazırladığımız ‘Ve Kadın’ dergimizin bu yıl ki sayısında bu zor süreçte yaşananları yazmak istedik.

Pandemi döneminde benimle birlikte günlerce mesai harcayan çalışma arkadaşlarıma, yazıları ile renk katan konuk yazarlarımıza, bize destek olan tüm okurlarımıza teşekkürü bir borç bilirim.

Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun diye yazmayacağım. İnsanca yaşayacağımız, başta sağlıkla sonrasında ise saygı ve sevgimizi paylaşacağımız, çalışmaktan, üretmekten vazgeçmeyeceğimiz günlerimiz olsun diliyorum…

Nevser ERASLAN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu