Veli-Der ÇEDES’e karşı sahada

Veli-Der Edirne şubesi üyeleri, kentteki birçok ilkokulda yürüttükleri çalışma kapsamında ÇEDES(Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum) projesine karşı velilere, projeyi anlatan broşürler ve dilekçe dağıttılar.

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES)” projesinin öğrenciler üzerinde olumsuz etkileri olduğunu savunan Veli-Der Edirne Şubesi üyeleri, kentteki 4 okulda ÇEDES projesini anlatan broşürleri velilere dağıtarak bilgi verdiler. Gerçekleştirilen etkinlikle ilgili açıklama yapan Veli-Der Edirne Şube Başkanı Benay Gürsel; “ÇEDES(Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum) projesi kapsamında okullarımızın içinde ve dışında din görevlileri (imam, vaiz, vaize, kuran öğreticileri vb) görevlendirilebilecektir. Eğitimci olmayan bu kişilerin laik eğitimde ve çocuklarımız üzerinde oluşturabileceği olumsuz etkiler üzerine veli bilgilendirme çalışmasını ilimizde 4 okul önünde gerçekleştirdik. Ayrıca velilerimize hazırlamış olduğumuz ÇEDES aldatmacası temalı broşürlerimizin ve Okul Müdürlüklerine sunulmak üzere Veli Dilekçelerinin de dağıtımını yaptık” dedi.

Velilere de teşekkürlerini sunan Gürsel; “Yüksel Yeşil İlkokulu, Vali Fahri Yücel ve Trakya Birlik İlkokulları, 75. Yıl İlkokulu ile Plevne İlkokulu’nda gerçekleştirilen bu çalışma öğlen arasında eş zamanlı olarak yapılmıştır. Velilerimizden bizlere yansıyan genel görüş “biz çocuklarımızı öğretmenlerimize teslim ediyoruz, başkalarının okullarımızda görev ve yetkisi olamaz” olmuştur. Velilerimize bizlere göstermiş oldukları destek için teşekkür ediyor, okullarımıza ve çocuklarımıza hep birlikte sahip çıkıyoruz” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

Veli Der CEDESe karsi sahada 3 | Edirne Ahval Gazetesi
Veli-Der ÇEDES’e karşı sahada | Edirne Ahval Gazetesi
Veli Der CEDESe karsi sahada 4 | Edirne Ahval Gazetesi
Veli-Der ÇEDES’e karşı sahada | Edirne Ahval Gazetesi
Veli Der CEDESe karsi sahada 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Veli-Der ÇEDES’e karşı sahada | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu