Wushu’da Berna Tut Finale Yükseldi

Wushu’da Berna Tut Finale Yükseldi

BHA SPOR SERVİSİ

Milli sporcu Berna Tut, Çin’in Chengdu şehrinde düzenlenen FISU Oyunlarında, Wushu kategorisinde finale kaldı. Berna, ilk maçına 31 Temmuz’da çıktı ve Cezayirli rakibini mağlup ederek yarı finale kaldı. 1 Ağustos’ta ise yarı finalde Kazakistanlı sporcuyu da yenerek finale yükselme başarısı gösterdi.

Diğer yarı final eşleşmesinde Çin’li sporcu rakibini eledi ve finalde Berna’nın rakibi oldu. Final karşılaşması 3 Ağustos Perşembe günü olacak.

BHA HABER ICI 25 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Berna Tut Finalde

Finale yükselmenin sevincini ve haklı gururunu yaşayan Berna Tut, finalde Çinli rakibini eleyerek pandemi dolayısıyla ertelendiği için bu yıl yapılan Chengdu 2021 FISU Oyunlarında şampiyon olarak, Türk bayrağının gölgesinde İstiklal Marşını okutmak istediğini söyledi.

Berna Tut’un FISU Oyunlarında elde ettiği başarı Wushu Kungfu branşı kadınlar kategorisinde Türkiye adına bir ilk olma özelliği taşıyor. Milli sporcu final müsabakanı da kazanarak Türk spor tarihine ismini altın harflerle yazdırmak istiyor.

Ordu Üniversitesi Spor Bilimleri 2.sınıf öğrencisi olan milli sporcu Berna Tut’un, Wushu Kungfu Dünya ve Avrupa üçüncülüğü, Akdeniz Oyunları birinciliği ve 13 Türkiye Şampiyonluğu var.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!