Yaman ikinci dönemine talip

Sabuni Mahallesi’nin sevilen muhtarı Aykut Yaman, mahalleliyle birlikte düzenlediği toplantıda bir dönem daha muhtarlığa talip olduğunu duyurdu.

2019 yılı Mahalli İdareler Seçimlerinde Sabuni Mahallesi Muhtarı olarak seçilen 58 yaşındaki Aykut Yaman, bu yılki seçimlere kadar geçen süreçte kendini mahalleliye sevdirdi. Bugün mahalledeki bir kıraathanede toplantı düzenleyen Yaman, bir dönem daha muhtarlığa talip olduğunu açıkladı ve mahallelinin desteğini istedi.

WhatsApp Image 2024 02 25 at 18.07.17 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Yaman ikinci dönemine talip | Edirne Ahval Gazetesi

Konuşmasına mahalleliye teşekkür ederek başlayan Yaman; “Kıymetli mahalle sakinleriyle beraber burada olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Bilindiği üzere 31 Mart yerel seçimlerine doğru gidiyoruz. Tabii ki heyecanlıyız, çalışmaya devam edeceğiz. Mahallelimiz de her zaman yanımızda oldu, çok teşekkür ediyorum. Şunu hiç unutmayalım ki; muhtar o mahallenin muhtarı olur, başkalarının muhtarı olmaz, sadece mahallesine hizmet eder. Biz de o görüş ve düşüncede devam ediyoruz. Amacımız ikinci dönemde de devam edebilmek. Burada da mahalle sakinlerinin teveccühü önemli. Hep beraber güzel şekilde çalışarak devam edebilmeyi istiyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2024 02 25 at 18.07.17 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Yaman ikinci dönemine talip | Edirne Ahval Gazetesi

YAMAN, MAHALLENİN SORUNLARINI VE TALEPLERİNİ ANLATTI

“İnşallah belediye yönetimine bize hizmet edecek kişiler gelir. Bizim gönlümüzde bütün adaylar vardır. Çalışkan, azimli olan kim varsa gelsin ki biz de mahallemize hep beraber hizmet edelim. Belediyenin yeni yönetiminden taleplerimiz; başta metruk binalarımız ve tarihi eserlerimizde çok büyük bir sorun var. Bunlarla ilgili girişimde bulunduğumuz halde bir gelişme olmadı. Bunlar Çevre Koruma Vakfı’nda olduğu için Valimize bu konuda müraaat ettik. Valilerimiz de çok hızlı değiştiği için gelen yeni valimize de bilgi verdik. Bir diğer sorumuz da köpekler. Köpek sorununu çözmek için elimizden geleni yapıyoruz. Kulağında küpe olduğu için diyorlar ki ‘Köpekler kısırlaştırıldı.’ Maalesef böyle bilgi alıyoruz. Bir de Suriyelilerimiz vardı. Suriyelilerden Allah’ın izni ile kurtulduk. Bu konuda Emniyet Müdürümüze ve Sayın Valimize çok teşekkür ederiz. Bu konu üzerine çok düştüler. Mahallemiz için de çok güzel oldu” şeklinde konuştu.

Yaman’ın muhtar aza adaylarında şu isimler yer aldı;

Macide Güler, Murat Nedim Oruntak, Sibel İzmir, Tolga Tüccar, Mehmet Köker, Mustafa Eryonar

Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!