Yaman ilk günkü heyecanla tekrar aday

Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde muhtarlığa tekrardan aday olduğunu duyurdu.

2019’da seçildiği Sabuni Mahallesi Muhtarlığı görevine 31 Mart yerel seçimlerinden sonra da devam etmek istediğini belirten Muhtar Aykut Yaman, muhtarlığa tekrardan aday olduğunu duyurdu. Mahalleli ile her gün 24 saat iletişim kurduğuna vurgu yapan Muhtar Yaman; “2019’da yerel seçimlerde mahalle sakinlerimiz yani büyük ailemizin verdiği karar ve oylar ile muhtar olarak çıktık. Görevimizi ilk gün ki heyecanımızla yerine getiriyoruz. Mahallemizde sorunlar tabiî ki vardı ve bu sorunları çözmek için elimizden geldiğince özverili bir şekilde çalıştık. Mahallelimiz ile her zaman diyalog halinde olduk. 5 yıldır 24 saat telefonlarımız açık kaldı ve mahallelimizle esnafımızla sürekli iletişim halindeydik. Sorunlar da yaşadık ancak bu sorunları sabırla ve özveri ile çözmeye çalıştık” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN KALICI, İZ BIRAKACAK İŞLER YAPMAKTI”

2019’dan bu yana talepleriyle mahallelinin bazı sorunlarına çözüm bulunduğunu belirten Yaman; “Bizim için önemli olan mahallemizde kalıcı, iz bırakacak olan işler yapmaktı. Örnek olarak lise bayırımız var. Bu lise bayırımızda bulunan tenekeleri kaldırdık. Orada ambulans ve itfaiye araçlarının hareketi engellenerek geçemiyorlardı. Artık çok şükür bu yolumuz rahatladı. Ayrıca yine aynı bölgede bulunan Atatürk Ortaokulu’nun üstünde bulunan alt geçidimizden Atatürk Bulvarına doğru olan yolda yine itfaiye ve ambulans gibi araçlar geçiş konusunda sıkıntı yaşıyordu; buradaki merdivenleri kısaltarak yolu genişlettik. Bu süreçte bir pandemi yaşadık. Bu dönemde duygusal anlar da yaşadık. Yeri geldi ekmek dağıttık; yeri geldi yaşlılarımız emekli maaşlarını çekebilmek adına kendilerine güvence verdik ve bu zor süreci birlikte atlattık. Bizim tarihi eserlerimiz var. 7-8 tane olan bu tarihi eserlerimizin önemini sayın Valilerimize ilettik. Bunların yapılması için gayret gösteriyoruz ve gayret göstermeye devam edeceğiz. Bu konuda Sayın Valimize randevu isteğimizi ilettik ve kendisinden en kısa sürede dönüş yapmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“ÇIRAKLIĞIMIZI GERİDE BIRAKTIK, KALFALIĞIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Temiz ve yaşanılabilir bir kent için tekrardan adaylığını açıklayan Yaman; “Bu süreçte artık seçimlere az bir süre kaldı. Bu konuda siyasetçilerin deyimi ile çıraklığımızı geride bıraktık, kalfalığımıza devam edeceğiz. Mahallelimiz de teveccühü gösterirse aday olduğumuzu kendilerine bildiriyoruz. Sağ olsunlar her zaman desteklerini gösteriyorlar. Daha temiz ve yaşanılır bir şehir için tüm kurumlarımızla beraber çalışmaya gayret göstereceğiz. 2024 yerel seçimleri şimdiden tüm halkımıza ve mahallelilerimize hayırlı olsun” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu