Yanan belediye dükkanları yenilendi

Edirne Belediyesi’ne ait olan kiralık iş yerlerinde çıkan yangında 3 ahşap dükkân büyük hasar almış ve kullanılamaz hale gelmişti. Edirne Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından üretilen yeni dükkânlar, esnafın kullanıma sunuldu.

Edirne Belediye Başkanlığı’na ait Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan kiralık işyerinde 4 Ağustos tarihinde yangın çıkmıştı. Çiçekçi dükkânında başlayan yangın, dükkânların ahşap olması nedeniyle kısa sürede diğer işyerlerine de sıçramış ve 2 belediye dükkânı kullanılamaz hale gelmiş, bir dükkânın ise dış cephesi hasar almıştı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yangın sonrası esnafı mağdur etmeyeceklerini ve esnafı modern dükkânlar ile buluşturacaklarını söylemişti. Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın söz verdiği modern dükkânlar, Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kısa sürede tamamlandı. Yeniden üretilen dükkanlarda eski ölçülere sabit kalındı ve çelik konstrüksiyon kullanıldı. Sıcağa ve soğuğa dayanıklı, dış cepheden ahşap bir görünüme sahip olan modern dükkânların anahtar teslimini ise Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptı.

Gürkan, “Kötü bir olay yaşadık. Hep birlikte üzüldük. Ama yeter ki cana bir şey gelmesin. Belediyemizin imkanlarıyla yaptığımız yeni dükkanlarımız hem esnafımıza hem de Edirne’mize hayırlı olsun” dedi.

Çiçekçi dükkânı, ETUS ofisi ve büfe olarak hizmete verecek olan modern dükkanlar ise hem vatandaşlar hem de esnaf tarafından çok beğenildi. Modern dükkanlar için Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür eden esnaf bir daha böyle kötü olayların yaşanmamasını temenni etti. Haber Merkezi

Yanan belediye dukkanlari yenilendi 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Yanan belediye dükkanları yenilendi | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!