Yarım asırlık Avukat cübbesiyle uğurlandı

Edirne’nin sevilen ve tanınan isimlerinden olmasının yanı sıra yaklaşık 56 yıllık Avukat, 1990-1996 yılları arasında Edirne Barosu Başkanlığı görevinde bulunan ve mevcut Baro Başkanı Av. Gökhan Karakoç’un da babası Avukat İbrahim Karakoç hayata gözlerini yumdu. Karakoç için Edirne Adliyesi önünde veda töreni düzenlenirken, Eski Cami’nde de cenaze töreni düzenlendi. Av. İbrahim Karakoç’un neredeyse bir ömür üzerinde taşıdığı cübbesi tabutunun üzerine de serildi.

Yaklaşık 56 yıldır avukatlık yapan Av. İbrahim Karakoç ebediyete uğurlandı

Yarım asrı aşkın süre avukatlık yapan, Edirne Barosu’nun eski başkanlarından, merhum Birsen Karakoç’un eşi, Edirne Baro Başkanı Av. Gökhan Karakoç ve Gül Karakoç’un babaları, Edirne’nin tanınan ve sevilen simalarından Av. İbrahim Karakoç hayata veda etti. Yaklaşık 56 yıl avukatlık yapan 83 yaşındaki Karakoç için dün Edirne Adliyesi ve Eski Cami’de cenaze törenleri düzenledi. Karakoç için düzenlenen törenlere, Edirne Valisi Yunus Sezer, İYİ Parti Edirne Milletvekili Mehmet Akalın, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Baro Başkanı Gökhan Karakoç, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik, kurum ve kuruluşların yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, meslektaşları, ailesi ve sevenleri katıldı. Karakoç, dün Eski Cami’de ikindi namazına müteakip düzenlenen cenaze töreninin ardından Kırklareli Babaeski Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Yarim asirlik Avukat cubbesiyle ugurlandi 5 - Edirne Ahval Gazetesi
Yarım asırlık Avukat cübbesiyle uğurlandı - Edirne Ahval Gazetesi

TBB’DEN MESLEK ÜSTADINA VEDA

Ayrıca Av. İbrahim Karakoç’un vefatının ardından taziye mesajı yayınlayan Türkiye Barolar Birliği ise; “Edirne Barosu önceki dönem başkanlarından meslek üstadımız Av. İbrahim Karakoç’un vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Meslektaşımıza Allah’tan rahmet, başta Edirne Barosu Başkanı Av. Gökhan Karakoç ve Av. Aydolu Karakoç olmak üzere ailesine, yakınlarına ve meslek camiamıza başsağlığı dileriz” ifadelerine yer verdi.

Yarim asirlik Avukat cubbesiyle ugurlandi 4 - Edirne Ahval Gazetesi
Yarım asırlık Avukat cübbesiyle uğurlandı - Edirne Ahval Gazetesi

Edirne Ahval Gazetesi olarak, merhum Av. İbrahim Karakoç’a Allah’tan rahmet, ailesine, meslektaşlarına, sevenlerine baş sağlığı dileriz. Haber Merkezi

Yarim asirlik Avukat cubbesiyle ugurlandi 2 - Edirne Ahval Gazetesi
Yarım asırlık Avukat cübbesiyle uğurlandı - Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu