“Yeni bir Edirne inşa edeceğiz”

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, Edirne İl Başkanlığı binasında partililerle bir araya geldi. İba, adaylığından yana yaşadığı heyecanı ve mutluluğu dile getirerek, Edirnelilerin aldığı hizmetten memnun olmadığını söyledi. Edirne’yi kültürün başkenti yapmak istediklerini dile getiren İba, Edirne’yi ortak akılla yöneteceklerini aktardı.

İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde dün gerçekleştirilen AK Parti aday tanıtım toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı açıklanan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, AK Parti Edirne İl Başkanlığı binasında düzenlenen toplantıyla partilerle bir araya geldi. Toplantıya AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkanı, Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, il ve ilçe parti teşkilatı ve parti üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, ana muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) eleştirilerde bulunarak, 14 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrardan Cumhurbaşkanı seçildiğini ve Cumhur İttifakı milletvekillerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çoğunluğu sağladığını hatırlatarak, CHP’nin yerel seçimlerde genel seçim algısı yaratmaya çalıştığını ifade etti.

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı İba, yaşadığı heyecanı dile getirerek; “Bugün burada sizlerle birlikte yepyeni bir yolculuğa çıkmanın heyecanını yaşıyorum. Bu görevi üstlenme kararında desteğini her zaman hissettiğim çok kıymetli aileme, yol arkadaşlığı yapmaktan onur ve gurur duyduğum, her zaman ikinci ailem gördüğüm çok değerli AK Parti aileme, dualarını her zaman hissettiren dostlarıma ve en önemlisi Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“KENDİ ADAYLARININ BİLE ‘DEĞİŞİM’ DEDİĞİ BİR EDİRNE VAR ARTIK”

Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkan Adayı olduğunun altını çizen İba; “Bugün sokaklarında büyüdüğüm, okullarında okuduğum, binlerce anı biriktirdiğim, çocuklarımı büyüttüğüm bu eşsiz şehrin Cumhur İttifakı belediye başkan adayı olarak karşınızdayım. Tıpkı şu anda olduğu gibi sizlerden aldığım destek ve güç, benim bu görevi üstlenmemde en büyük motivasyonum olmuştur. Bana düşen sorumluluğun farkındayım, sizlere karşı olan sorumluluğumun da çok farkındayım. İl başkanlığım sürecinde tüm teşkilatımızla, sizler birlikte, dört buçuk yılda, gece gündüz, yaz kış, kar çamur demeden, Edirne’mizin her bir köşesine ziyaret edip, her bir noktasında ayak izimiz olsun istedik. Bir bardak suyunu içmediğimiz bir ‘merhaba’ dediğimiz esnafımız kalmasın diye çok gayret ettik. Yaptığımız her ziyarette bazen kardeş, bazen evlat, bazen anne olduk. Biz Edirne’yi sahiplendik, Edirne de bizi sahiplendi. Bu ziyaretlerde gördük ki aslında Edirne’mize dair beklentileri, temennileri ve sıkıntıları aynı. Sokağın ortak bir dili olmuş artık. Vatandaşlar almış olduğu hizmetten memnun değil, kendi adaylarının bile ‘değişim’ dediği bir Edirne var artık. Anlıyoruz ki Edirne değişime hazır, anlıyoruz ki, Edirne hizmeti tercih etmeye kararlı” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2024 01 08 at 16.37.32 | Edirne Ahval Gazetesi
“Yeni bir Edirne inşa edeceğiz” | Edirne Ahval Gazetesi

“HER BİR SOKAĞININ TERTEMİZ, YEŞİLLİKLER İÇERİSİNDE NEFES ALAN BİR EDİRNE OLABİLMESİNE ADAYIM”

Hedeflerinden birinin Edirnelilerin huzuru, refahı ve mutluluğunu sağlamak olduğunu kaydeden İba; “Sorunları biliyoruz ama en önemlisi de çözümleri de biliyoruz. Önümüze iki hedef koyduk; ilk hedefimiz bu şehirde birlikte yaşadığımız hemşerilerimizin huzuru, refahı ve mutluluğu. İkinci hedefimiz kentimizi ziyaret eden Edirne’den yolu geçen herkesin zihinlerinde bu şehre ait unutulmaz izler bırakmak. Her gittikleri yerde Edirne’yi medeniyetin, kültürün, zarafetin başkenti olarak anlatmak. Öyleyse neyi hayal ettiğimizi, neyi hedeflediğimizi, niye aday olduğumuzu da anlatalım. Edirne’yi siyasi tartışmalarla ayrıştırmaya değil, birleştirmeye adayız. Edirne Belediyesi’ni sizlerle birlikte yönetmeye adayız. Ekonomik hayat içinde olmak isteyen kadınlarımıza projeler sunmaya adayım. Edirne’de annelerimizin evlatlarını, gönül rahatlığıyla emanet edebileceği mahalle kreşlerini yapmaya adayım. Gençlerimizin geleceğe güvenle bakabilmesi için istihdam alanları üretmeye adayım. Yaşlılarımızın güven ve huzur içerisinde sosyalleşebileceği, hobilerini gerçekleştirebileceği alanları oluşturmaya adayım. Edirne’yi, Edirnespor’u, kadın voleybol ve basketbol takımlarımızı, Edirne’nin sanat ve spor merkezi olmasına adayım. Her bir sokağının tertemiz, yeşillikler içerisinde nefes alan bir Edirne olabilmesine adayım. Edirne’yi kalkındırmaya, Balkanlar’ın çarklarını döndüren gerçek bir şehir yapmaya adayım” diye konuştu.

‘EDİRNE’Yİ DÜRÜST, ŞEFFAF BİR YÖNETİM ANLAYIŞIYLA YÖNETECEĞİMİZE İNANIYORUZ’

İba, Edirne’yi ortak akılla, STK’larla birlikte daha iyi yerlere götüreceklerini ve yıllardır çözülemeyen sorunları çözeceklerini ifade ederek; “Elbette Edirne’yle ilgili çok daha fazla hayallerimiz var ve olmaya devam edecek. Biz kendimize, birikimimize, heyecanımıza, tecrübemize güveniyoruz. Edirne’yi ortak akılla, sivil toplum kuruluşlarıyla yöneteceğimize, çok daha iyi noktalara götüreceğimize, yıllardır çözülemeyen sorunları çözeceğimize inanıyoruz. Edirne halkının her kesimini kucaklayarak, dürüst, şeffaf bir yönetim anlayışıyla yöneteceğimize inanıyoruz. Bizi birleştiren, ortak değerlerimiz var. En başta Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk var. Böyle büyük bir değerin etrafında kenetlenerek Edirne’mizi, onun emaneti olarak hak ettiği yere taşıyacağımıza inanıyoruz. Bu bir yolculuk kıymetli hemşerilerim ve ben bu yolculukta asla yalnız yürümeyeceğimi biliyorum. Edirne’mizi daha güzel yarınlara taşımak için, Cumhur İttifakı olarak hep birlikte bu yola çıkıyoruz. Bu kutlu yolculukta yanımda olmanızı, desteklerinizi ve dualarınızı bekliyorum. Yeni Edirne’yi hep birlikte inşa edeceğiz diyorum” ifadelerini kullandı. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2024 01 08 at 16.36.24 1 | Edirne Ahval Gazetesi
“Yeni bir Edirne inşa edeceğiz” | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2024 01 08 at 16.36.25 1 | Edirne Ahval Gazetesi
“Yeni bir Edirne inşa edeceğiz” | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu