Yeni dizi çekimleri için çalışmalar başladı

“Edirne İstanbul’a alternatif olabilir”

Edirne’de çekimleri tamamlanan ve TRT’de yayınlanan Kara Tahta dizisinin ardından yeni bir dizi için çalışmalar başladı. Komedi türünde çekilecek ve dijital platformda yayınlanacak olan dizi için oyuncu arayışına start verdiklerini belirten Menajer ve Cast Direktörü Emir Kaplan, “3 Ocak tarihinde çekimlere başlamayı hedefliyoruz. Mart ayında da çekimlerin bitmesi bekleniyor. Yani 10 haftalık bir çekim takvimimiz var. Bu süre içerisinde bölüm oyuncuları, yardımcı oyuncular, figürasyon arama çalışmalarına başladık” dedi.

Edirne Merkez ve Karaağaç Mahallesi’nde çekimleri yapılacak olan yeni dizi komedi türünde dijital platformlarda gösterime girecek. Yaklaşık 2 sezonluk bir dizi olacağını belirten Menajer ve Cast Direktörü Emir Kaplan; “3 Ocak tarihinde çekimlere başlamayı hedefliyoruz. Mart ayında da çekimlerin bitmesi bekleniyor. Yani 10 haftalık bir çekim takvimimiz var. Bu süre içerisinde bölüm oyuncuları, yardımcı oyuncular, figürasyon arama çalışmalarına başladık. Daha önceden yine Edirne’de Kara Tahta dizisini çekmiştik. Tekrar çekimlere katılmak isteyenler bizlere ulaşım sağlayabilir. Sosyal medya hesabımdan bize ulaşabilirler. Yakın zamanda da Edirne’de afişlerimizi göreceklerdir” diye konuştu.

OYUNCU OLMAK İSTEYEN 7’DEN 70’E HERKESE KAPI AÇIK

Başvurular hakkında bilgi veren Kaplan; “7’den 70’e herkes başvuru yapabilir. Çocuk, yaşlı, orta yaş, kadın, erkek, deneyimli, deneyimsiz yani her kesimden oyuncuya ihtiyacımız var. Dizide yer almak isteyen herkes başvurabilir. Başvurular ücretsiz fakat dizide oynama hakkı kazananlar tabi ki emeğinin karşılığını alıyorlar. Edirnelilerden ricamız sosyal medyada gördükleri ‘oyuncu aranıyor’ ilanlarına fazla inanmasınlar. İnsanları dolandırmak adına Edirne’ye gelip otellerde vs görüşmeler yapanları da geçmişte görmüştük. Özellikle başvuru için para talep edenlere, oyuncular eğitimi vaatlerine inanmasınlar” açıklamasını yaptı.

Edirne’de vatandaşların dolandırılmaktan korktuklarını da gözlemlediğini belirten Kaplan; “Edirne’de vatandaşlar biraz ajanslardan çekiniyorlar. Bunun da sebebi daha öncelerde bazı kişileri dolandırmış olanlar. Yani başvuru aşamasında para alıp, şehri terk etmişler. İnsanlar bu sebepten tedirgin oluyorlar. Kara Tahta dizisi hazırlıklarında bu mağduriyetten dolayı bir takım sıkıntılar yaşadık. Fakat dizi çekimlerimize başladıktan sonra insanların da önyargıları, korkuları haliyle ortadan kalkmış oldu” ifadelerine yer verdi.

“EDİRNE PİYASADA RAKİP HALİNE GELEBİLİR”

Diğer yandan İstanbul’a komşu Edirne’nin set ve çekimler yönünden piyasada rakip haline gelebileceğini de ifade eden Kaplan; “Edirne, İstanbul’a set ve çekimler noktasında alternatif olabilir. Hatta birkaç tane daha film çekimleri için çalışmalar yapılacağını da duydum. Rakipler olabilir. Dizi ve film sektörü Edirne bölgesine yavaş yavaş taşınmaya başlanmış durumda diyebiliriz. Umarım, Edirne piyasada rakip haline gelir” dedi. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu