Yeni dönem başladı

Yaz tatilinin sona ermesi ile birlikte, tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ders başı yaptı. Öğrencilerin okula başlamasını müjdeleyen İlköğretim Haftası da Edirne’de etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler, Atatürk Anıtı’na İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk bırakılması ile başlarken, kutlama etkinlikleri kapsamında Edirne Valisi Yunus Sezer ile birlikte, Edirne İl Jandarma Komutanı Hacı Ali Büber ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı 75’inci Yıl İlkokulu’na ziyarette bulunarak öğrencilerin ilk heyecanına ortak oldular.

Edirne’de İlköğretim Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında dün Atatürk Anıtı’nda çelenk bırakma töreni düzenlendi. Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı tarafından anıta çelenk bırakılmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Program kapsamında Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne İl Jandarma Komutanı Hacı Ali Büber ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, 75’inci Yıl İlkokulu’na ziyarette bulunarak öğretmenlere, öğrencilere ve velilere yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. 75’inci Yıl İlkokulu öğrencileri tarafından Vali Sezer’e çiçek hediye edilirken, Vali Sezer ve beraberindeki protokol üyeleri, hazırlanan halk oyunları gösterisini öğrencilerle birlikte seyretti. Daha sonra Vali Sezer ve beraberindeki protokol üyeleri, anaokuluna ve 1’inci sınıfa başlayan öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek, öğrencilere boyama kitabı hediye ettiler ve öğrencilerin ilk heyecanına ortak oldular.

Ziyaretlerinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Edirne Valisi Yunus Sezer, okula başlayan öğrencilere başarılı bir eğitim-öğretim yılı diledi. Vali Sezer; “Çok heyecanlı, çok mutlu bir günde hep beraberiz. Bugün 75’inci Yıl İlkokulu’nda öğrencilerimizin sevinçlerini paylaşmak için, ailelerimizin mutluluğunu paylaşmak için buradayız. Tabi sadece öğrenciler okula başlamıyor, aileler de öğrencilerle birlikte aynı heyecanı paylaşıyor. Edirne’mizde de bugün okulun ilk günü. Bütün öğretmenlerimizle beraber, bütün öğrencilerimiz de ders başı yapmış durumdalar. Başarılı bir yıl diliyoruz hem ilimiz açısından hem ülkemiz açısından hem de her bir öğrencimiz açısından. Mutlu ve başarılı bir döneme geçmeyi hep beraber temenni ediyoruz” dedi.

‘İL GENELİNDE 57 BİN 840 ÖĞRENCİ EĞİTİME DEVAM EDERKEN, 5 BİN 38 ÖĞRETMEN GÖREV YAPIYOR’

Vali Sezer, Edirne’deki yeni eğitim öğretim yılına ilişkin rakamları da aktararak; “57 bin 840 öğrencimiz şu anda eğitimine devam ediyor. Bunlarla beraber de 5 bin 38 öğretmenimiz, Edirne genelinde bütün okullarımızda görev yapacaklar. 292 okulumuz mevcut ve Edirne genelinde ders başına düşen öğrenci sayımız 15 civarı, bu da sevindirici bir durum. Bu sene bütün Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de ücretsiz ders kitapları öğrencilerimize dağıtıldı. Edirne genelinde 475 bin kitap dağıtılarak öğrencilerimize verildi. Bu sene ilk kez eğitim öğretime başlayan 4 bin 521 öğrencimiz var. İnşallah hem ülkemiz açısından hem Edirne’miz açısından başarılı ve mutlu bir yıl olur. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz mutlu oldukça başarıları da artacaktır” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin okullarındaki ilk gün heyecanına ortak olan Edirne Valisi Yunus Sezer, sıraya oturarak, öğrencilerle sohbet etti. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!