Yeni yönetim ön seçim istiyor

Geçtiğimiz günlerde 38’inci Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştiren CHP Edirne il örgütünün tek liste ile gittiği ve toplam 468 delegeden 390 delegenin katılım sağladığı seçimde 364 adet geçerli oy alarak il başkanı seçilen Samet Kahraman, parti il binasında basın toplantısı düzenledi. Düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtlayan Kahraman, parti içerisinde ön seçimin yapılmasını istediklerini belirtti.

Edirne CHP 38’nci Olağan İl Kongresi seçimi geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde 468 delegeden 390 delegenin katılım sağladığı seçimde 364 adet geçerli oy alarak il başkanı seçilen Samet Kahraman basın mensuplarıyla parti il binasında bir araya geldi. Seçimin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kahraman; “Bizler kongre süreçlerimizi tamamladık. Öncelikle geçen ay itibariyle 9 ilçemizde kongrelerimizi tamamladık, bu 9 ilçemizde Süloğlu ve Uzunköprü olmak üzere 2 ilçede başkanlar görevine halen devam ediyor, yeniden seçildiler. Diğer 7 ilçede de yeni arkadaşlarla yola devam ediyoruz. Oralarda geçmiş dönem ilçe başkanı olan arkadaşlarımız aday olmadı, yerlerine yeni arkadaşlarımız aday oldu. Hepsi göreve başladılar. 2 gün öncesiyle beraber de il başkanlığı seçimini yaparak, yerelde kongre süreçlerimizi bitirdik. Artık genel olarak kongre sürecimiz başlayacak. 81 ilde il başkanlığı seçimlerimiz halen devam ediyor. Hemen hemen yüzde 40’ı tamamlanmış vaziyette ama önümüzdeki ayın 15’ine kadar kongre süreçleri devam edecek, sonrasında artık genel merkezde bu yarış başlayacak” diyerek genel merkezde düzenlenecek olan seçim sürecini anlattı.

“BİZ ÇALIŞMAK İÇİN GELDİK”

Kongre sürecinde parti içerisinde yaşanan sorunlara da değinen Kahraman; “Kongre sürecini tamamladık ve artık parti içindeki yarışlarımız bitti. Biz bundan sonraki süreçte Edirne’nin dört bir tarafında, her yerde, Enez’den Lalapaşa’ya kadar, Süloğlu’ndan Keşan’a kadar, Uzunköprü’den Meriç’e kadar merkezde topyekûn sadece çalışıp, icraat yapacağız. Aslında biz iki aday yarışacaktık il başkanlığı için ama son gün diğer aday arkadaşımız yeterli imza olmadığı için çekildi. Bugüne kadar basın önünde hiçbir partilimle ilgili demeç vermedim. 2 haftadır bu konularla alakalı arkadaşımız demeçler de verdi ama ben kongrede kısaca değindim. Artık bununla ilgili konuşmayacağım, bizim artık bu yarışı bitirdiğimizi bilsin arkadaşlarımız, ağabeylerimiz, ben bugüne kadar hiçbir partilimle alakalı hiçbir yerde demeç vermedim, doğru da bulmadım. Örneğin burada Ergun ağabeyler ilçe başkanlığında açıklama yapmıştı, basın mensupları ‘bununla ilgili ne dersiniz?’ dediler, ben de; ‘partililerimizdir, haklıdır, buna cevap vermek istemem, ikili diyaloğa girmek istemem demiştim. Şimdi de aynı şekilde düşünüyorum. Biz bu konuyu uzatmayacağız, çünkü çalışmak için geldik” dedi.

İl Başkanlığı olarak parti içerisinde ön seçimlerin yeniden yapılması gerektiğini de belirten CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman; “Ben her gittiğim ilçede aynısını söyledim; bazen ön seçimler de doğru sonuç vermeyebilir ama en doğru yöntem ön seçimdir. Benim de istediğim net şekilde ön seçim. Ancak şunu da belirteyim, bizim de isteğimiz ön seçim olacak, her yerde ön seçim isteyeceğiz. Fakat olur veya olmaz onunla alakalı kesin bir şey söylememiz mümkün değil. İl yönetimi olarak kesinlikle her ilçede sorumluluk alacağız, elimizi taşın altına koyacağız. Ön seçimi isteyeceğiz, olmazsa en doğru kararı kesinlikle verdireceğiz” diye konuştu. Damla GÖÇ AKYÜZ

Yeni yonetim on secim istiyor | Edirne Ahval Gazetesi
Yeni yönetim ön seçim istiyor | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!