Yeniden ‘Arabacı’ dönemi

Edirne Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirildi. Yapılan kurulda iki adaydan biri olan odanın eski genel sekreteri Şükrü Toparlak seçimden çekilince, mevcut başkan Hüseyin Arabacı ve listesi yeniden odanın yönetimine seçildi.

Edirne Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu Ticaret Borsası konferans salonunda düzenlendi. Toplam 75 delegenin oy kullandığı genel kurula Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Kırbiç başkanlık etti. Saygı duruşu ve istiklal marşıyla başlayan genel kurulda odanın faaliyet raporu ve bilançosu görüşüldü.

TOPARLAK’TAN USULSÜZLÜK İDDİASI

Faaliyet raporları ardından konuşma yapan odanın eski genel sekreteri Şükrü Toparlak, mevcut yönetimi ve icraatlarını eleştirerek;  “Ben bu bahsettiğim, şikayetçi olduğum konuların çoğunu Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu olarak verdim. Seçilen delegelerin usulsüz olduğunu, hesaplarda usulsüzlükler olduğunu belirtip bu suç duyurusunda bulunduk. Bunlar kanun nezdinde incelenecek. Bizler bu kurumlara faydalı olmak için yetiştirilmiş, devletin üniversitelerinde okutulmuş insanlarız. Ben Ziraat Mühendisiyim. 1998 yılında mezun oldum, o yıldan beri sektörün içerisindeyim. Ziraat Odası yönetimine de talibim. Biz de kafamıza göre bir liste yaptık. Bu kurumun iyiliği için çalışmak istiyoruz” diye konuştu.

“HİÇBİR USULSÜZ İŞLEM YAPILMAMIŞTIR”

Toparlak’ın iddialarına yanıt veren mevcut Başkan Hüseyin Arabacı ise; “Arkadaşımız usulsüzlükler yaptı dedi. Mali müşavir burada, avukatım burada. Bunların hepsiyle birlikte konuşarak, genel merkezimizin bilgisi dahilinde, her türlü işler bu işler bu şekilde yapılmıştır. Hiçbir usulsüz işlem yapılmamıştır. Biz bu arkadaşımızla 3 yıl önce yollarımızı ayırmışız. Ayırdığımızdan bugüne, madem ben usulsüz bir başkandım, niye müfettiş çağırmamış? Niye bugüne kadar bir müfettiş çağırılmadı? Şu anda da çağırsa razıyım. Eğer bir usulsüzlük yaptıysam, cezamı da misliyle ödemeye razıyım. Kimsenin hakkını yemem, yedirmem de” açıklamasını yaptı.

Üreticilere hizmet vermeye devam etmek üzere yeniden aday olduklarını dile getiren Arabacı; “Biliyorsunuz biz zaten bir dönemdir oda yönetimindeydik. Bu bir dönem içerisinde de güzel işler yaptık, güzel hizmetler ürettik üreticilerimize. Bugün burada, tekrar bu göreve talip olma sebeplerimizden bir tanesi, üreticilerimize hizmeti daha da arttırmak. Edirne Ziraat Odası’nın, üreticilerine güzel hizmet veren, iyi bir oda, hizmet ağını arttırmış, üreticileriyle iç içe olan bir oda olmasını temenni ediyorum. O amaçla da biz bu göreve talip olduk” ifadelerine yer verdi.

TOPARLAK YARIŞTAN ÇEKİLDİ

Konuşmaların ardından genel kurulda, oda yönetimine girecek meclis üyeleri listelerinin divana iletilmesi istendi. Başkan adaylarından Hüseyin Arabacı ve Şükrü Toparlak, listeleri divana teslim etti. Şükrü Toparlak’ın listesinin okunmasının ardından, listede bulunan çok sayıda delege, haberleri olmadan listeye yazıldıklarını belirtip listeden ayrılmak için dilekçe verdi. Başkan adayı Toparlak bunun üzerine, yarıştan çekildiğini belirtti.

ARABACI VE LİSTESİ YENİDEN SEÇİLDİ

Toplam 75 delegenin oy kullandığı genel kurulda, tek listeyle seçime giren mevcut başkan Hüseyin Arabacı ve listesi, Edirne Ziraat Odası’nın yeni dönem için yeniden yönetimine seçildi. Arabacı’nın listesi; “Edirne Ziraat Odası Meclis Listesi; Hüseyin Arabacı, Kamil Ekici, Atilla Alada, Adnan Destere, Tanju Yılmaz, Mustafa Kayıtbay, Kadir Nehir, Şerafettin Biçer, Melih Çınar, Bahadır Karanfil, Halil Meriç, Fevzi Göktaş, İsmail Özen, Kadir Can Tükenmez, Levent Pekşen, Olcay Tosun, Süleyman Çapkın, Fuat Tabakpehlivan, Bilal Uğur, İzzet Kuzucu, Ömer Kart” isimlerinden oluştu. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!