Yeşilay farkındalık oluşturmaya devam ediyor

Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından 81 ilde olduğu gibi Edirne’de de her yıl “Bağımlılıklar ile Mücadele Çalışmaları” kapsamında çeşitli çalışmalar gerçekleştirilmeye, düzenlenen etkinliklerle vatandaşlara ulaşarak bilgilendirme yapmaya devam ediyor.

Edirne Yeşilay Şubesi tarafından ise kentte Türkiye Bağımlılıklar ile Mücadele çalışmaları Yeşilay Elçileri Projesi kapsamında, Yeşilay gönüllüleri tarafından saha ziyareti yapılarak, esnaf ziyaretleri gerçekleştiriliyor. Yeşilay üye ve gönüllüleri esnafı ziyaret ediyor ve rehabilitasyon merkezi olan YEDAM’ın (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) tanıtımını yapıyor. Halkla iç içe olan esnafımızdan çevresinde bir bağımlı veya bağımlı yakınına denk gelirse 115 Nolu danışma hattına, YEDAM’lara yönlendirmesini rica ediyor ve esnafları Yeşilay Elçisi, gönüllüsü olmaya davet ediyor. Bu yıl il genelinde 100’ün üzerinde esnaf ziyaret edilerek 26 Yeşilay Elçisi esnaf ile Yeşilay gönüllüsü oldu.

Benim Kulübüm Yeşilay (BKY) Projesi kapsamında, Yeşilay gönüllüleri tarafından, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygun görülen ilkokul ve ortaokullarda bağımlılıklar ile mücadele çalışmaları kapsamında, yaş gruplarına uygun şekilde Yeşilay tanıtımı yapılarak, eğlenceli ve farkındalık oluşturucu aktiviteler gerçekleştiriliyor. 2023 yılında Edirne Merkez’deki Şükrüpaşa İlkokulu ve İnönü İlkokulu’nda uygulanan “Benim Kulübüm Yeşilay” projesi ile 309 öğrenciye ulaşıldı.

Yetişkin Eğitim Programı Projesi kapsamında; Türkiye Bağımlılıklar ile Mücadele (TBM) çalışmaları kapsamında,  Yetişkin Eğitimi kapsamında kurumlarla iş birliği sağlanarak yetişkin eğitimleri verildi.

Akran Eğitim Programı Projesi kapsamında; Genç Yeşilay Gönüllülerimizden akran eğitimi eğiticisi olan gönüllülerimizle Üniversite ve KYK yurtlarında barınan öğrencilere yönelik kendi akranları tarafından ‘’Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimleri’’ veriliyor. Bu kapsamda 45 eğitimle 3430 kişiye ulaşıldı. Haber Merkezi

Screenshot 2 29 | Edirne Ahval Gazetesi
Yeşilay farkındalık oluşturmaya devam ediyor | Edirne Ahval Gazetesi
Screenshot 1 47 | Edirne Ahval Gazetesi
Yeşilay farkındalık oluşturmaya devam ediyor | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!