Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü farkındalık yaratacak

Bağımlılıkla ulusal ve uluslararası düzeyde mücadele eden Yeşilay tarafından gençlik ve spor kulübü kuruldu. Konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yapan Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Ahmet Yence, “Bağımlılıkların rehabilitesinde bedenimizi rahatlatarak, halkımızın ve gençlerimizin yaşam kalitesini arttırmak için ilimiz Edirne’de Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübümüz kurulmuştur” ifadelerine yer verdi.

Edirne Devlet Konuk Evi’nde dün gerçekleştirilen toplantıda alınan kararlar doğrultusunda Yeşil Gençlik ve Spor Kulübü kurulduğunu belirten Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Ahmet Yence; “Bilinçlendirme ve farkındalık çalışmalarımıza destek vermek, sporun gücünü kullanarak dünya ve ülkemizde büyük bir halk sağlığı sorunu haline gelen bağımlılıklara karşı bireysel ve toplumsal farkındalık oluşturarak, dayanışmayı güçlendirmek, sağlıklı yaşama teşvik etmek ve bağımlılıktan uzak tutmak için ilimizde Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübümüz kurulmuştur. Kulüp Yönetimimiz 07.09.2021 günü Devlet Konuk Evinde Ahmet Yence Başkanlığında Zekeriya Bayrak, Emrah Ceylan, Cemal Turan, Cemal Seçkin, Ferit Kuzgun ve Hasan Bayır’dan oluşarak kulüp faaliyetlerine vira bismillah demiştir” dedi.

YEŞİLAY’DAN FARKINDALIK ETKİNLİKLERİ

Eylül ayı içerisinde Çanakkale Milli Bilinç Bisiklet Turu gerçekleştireceklerini de duyuran Yence, düzenledikleri etkinlikler hakkında da bilgi verdi. Yence yaptığı açıklamada; “Kulübümüz halen YEŞİLBİS Bisiklet topluluğuyla ” Bisiklet Özgürlüktür, Bağımlı Olma, Özgür Ol”  sloganıyla haftalık turlarını başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Gençlik Spor Bakanlığının Gençlik Projeleri kapsamında Dupnisa Doğa Yürüyüşü gerçekleştirilmiş olup Eylül ayı içerisinde Çanakkale Milli Bilinç Bisiklet turu gerçekleştirilecektir. 01-07 Mart Yeşilay Haftası Boyunca değişik branşlarda ve minikler U11 Halı Saha Futbol Turnuvası düzenlemektedir. Yıl içinde doğa yürüyüşleri, izcilik çalışmaları ve izci kampları yapılmaktadır. Yakın gelecekte (Yüzme, Fitness, Atletizm, Judo, Halkoyunları ve Yürüyüş gibi) amatör halka yönelik çalışmalarımız başlayacaktır” ifadelerine yer verdi.

Toplantı yaptıkları Devlet Konuk Evi için Edirne Valiliği ve Çevre Vakfı’na teşekkür eden Yence; “Toplantıyı yaptığımız aslına uygun restore edilerek tefriş edilen ve Edirne’nin hizmetine sunulan bu güzel mekânı Devlet Konuk Evini tahsis eden ilimiz Valisine başta olmak üzere İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğümüze ve Çevre Vakfımıza teşekkür ederiz. Yeni kurulan Kulübümüzün Edirne’mize hayırlı olmasını diliyoruz” açıklamasını yaptı. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!