Yeşilay’dan Bulgaristan’a bisiklet turu

Edirne Yeşilay Spor Kulübü Bisiklet Topluluğu (YEŞİLBİS), bağımlılıkla mücadele çalışmaları kapsamında 22-26 Eylül 2023 tarihleri arasında “Sınırsız dostluk için pedallıyoruz” sloganıyla Bulgaristan’a bisiklet turu düzenledi.

Edirne Yeşilay Spor Kulübü’nün, 22-25 Haziran 2023 tarihleri arasında Batı Trakya’da düzenlediği 1. etap bisiklet turunun ardından, 2. etap rotası Bulgaristan oldu. Edirne Selimiye Meydanından pedal çevirmeye başlayan sporcular 22-26 Eylül 2023 tarihleri arasında, 5 gün 4 gece boyunca yaklaşık 500 km’lik etap süresince Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan çıkarak Yanbolu (Yambol) , İslimiye (Sliven) , Yeni Zağra (Nova Zagora), Eski Zağra (Stara Zagora), Filibe (Plovdiv), Hasköy (Haskova) şehirlerinde mola vererek Kapıkule Sınır Kapısı’ndan yurda dönüş yaptılar.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELEYE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN 500 KM PEDAL ÇEVİRDİLER

Yeşilay Marmara 1. Bölge Koordinatörü Sebahattin Bilgiç başkanlığında, 5 sporcu 5 gün boyunca yaklaşık 500 kilometre pedal çevirdi. Mola verilen şehirlerde sporcular; Bulgaristan Yeşilayı’nı, Filibe Başkonsolosluğunu, Filibe Belediyesini, İl Müftülüklerini, sivil toplum kuruluşlarını ve bazı Türk işadamlarını, işletmelerini ve soydaşlarımızı ziyaret ederek, özellikle YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) hakkında görüşmelerde tanıtım yaparak bilgi alışverişinde bulundular. Bulgaristan Yeşilay’ının işleyişi ve faaliyetleri hakkında yerinde bilgi aldılar. Bisikleti bir yaşam tarzı olarak benimseyen ve bu sporu yaparken bağımlılıklardan uzak, nitelikli zaman geçiren bir topluluk olarak topluma örnek olan Edirne Yeşilay Spor Kulübü sporcuları, Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadele çalışmalarını ve bilinç oluşturma çalışmalarını Bulgaristan’da yaşayan soydaşlar ve paydaşları ile Bulgar yetkililerle paylaştılar. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!