Yeşilay’dan doğa etkinliği

Yeşilay Edirne Şube Başkanlığı’nca  “Bisiklet özgürlüktür. Bağımlı olma, özgür ol” projesi kapsamında Kırklareli-Bulgaristan sınırında bulunan İncesırt Köyü’nden Envertepe’ ye toplam 11 km. bir parkurda sağlıklı yaşam yürüyüşü gerçekleştirildi.

Çocuk evleri sitesi çocukları, genç Yeşilay gönüllüleri, üyeler ve Yeşilay Edirne Gençlik ve Spor Kulübü gönüllüleri ile birlikte Kırklareli Bulgaristan sınırında bulunan İncesırt Köyü’nden Envertepe’ ye toplam 11 km. bir parkurda sağlıklı yaşam yürüyüşü gerçekleştiren Yeşilay Edirne Şubesi, etkinlikle ilgili yaptığı yazılı açıklamada; “Yürüyüşümüzün ardından doğa harikası olan Dupnisa Mağarası ziyaret edildi. Komşu ve kardeş Şubemiz Kırklareli Şube üye ve gönüllüleri de etkinliğimiz boyunca bize eşlik ettiler. Yeşilay Ailesi olarak ”Sağlık İçin Durma Sende Harekete Geç ” diyoruz. Sağlıklı Gelecek ve Sağlıklı Nesiller için yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Ev Sahipliklerinden dolayı Yeşilay Kırklareli Şubesi’ne teşekkür ederiz. Birlikte çok güçlüyüz” ifadelerine yer verdi.

Aktivelerin devam edeceğini bildiren Yeşilay Edirne Şube Başkanlığı; “Bağımlılıklarla mücadelede Yeşilay olarak sportif aktivitelerin önemli olduğunun ve geleceğimiz olan çocuklarımıza spor yapma alışkanlığını kazandırmanın sağlıklı nesiller için son derece önemli olduğu bilinciyle sportif ve kültürel aktivitelere devam edilecektir” açıklamasını yaptı.

Etkinliğe Yeşilay Bölge Koordinatörü Sebahattin Bilgiç, Yeşilay Edirne Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Ahmet Yence, Yeşilay Kırklareli Şube Başkanı Halil Yücel katılım sağladı. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu