Yıllar sonra aynı kreşte

Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin Müdürü Zuhal Üçkan Irmak, öğrencisi Sümeyye Oluçay ile meslektaş olarak aynı kreşte buluştu. Öğrencisini yıllar sonra meslektaşı olarak görmekten gurur duyduğunu belirten Zuhal Üçkan Irmak, “Farklı bir gurur yaşıyorum. 20 yıl önce anasınıfından öğrencim ile birlikte çalışıyoruz” dedi. Sümeyye Oluçay ise “Kalbimde bıraktığı güzel izler sayesinde ben de bir öğretmenim. Onunla meslektaş olmak, benim için çok gurur verici” ifadelerine yer verdi.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin efsane ağası, 12 yıl Kırkpınar Ağalığı yapan ve ebedi 3 altın kemerin sahibi olan Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim’in Edirne’ye kazandırdığı Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakım Evi, 6 Eylül Pazartesi günü ilk defa kapılarını öğrencilerine açacak. Uzun bir süredir, hummalı bir çalışma yürütülen kreşte öğretmen kadrosu da tamamlandı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da kreşte son incelemeleri yaparak, öğretmenlerle değerlendirmelerde bulundu.

Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakım Evi ilginç bir tesadüfe de ev sahipliği yaptı.  2001 yılında Edirne’nin Büyükdöllük köyünde anasınıfı öğretmenliği yapan Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin Müdürü Zuhal Üçkan Irmak, yıllar sonra öğrencisi ile aynı kreşte bu defa meslektaş olarak buluştu. Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin Müdürü Zuhal Üçkan Irmak’ın eğitim verdiği öğrencisi Sümeyye Oluçay, büyümüş kendisi ile aynı mesleği seçmişti. Kader onları aynı kreşte buluşturdu.

2001 yılında Edirne’nin Büyükdöllük köyünde anasınıfı öğretmenliği yaptığını belirten Zuhal Üçkan Irmak, “Burada bana verilen görevin yanı sıra farklı bir gurur yaşıyorum. Çok mutluyum. 2001 yılında Büyükdöllük köyündeki anasınıfındaki öğrencim ile birlikte çalışıyoruz. O zaman çok küçüktü, şimdi büyüdü öğretmen oldu. Birlikte çalışma fırsatımız oldu. O yüzden çok mutluyum. Bir yerde onun kalbine dokunabilmişim demek ki. Bu da beni ayrıca mutlu ediyor” dedi.

Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde okul öncesi öğretmeni olarak görev yapacak olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirten Sümeyye Oluçay’da, “2001 yılında Edirne’nin Büyükdöllük köyünde anasınıfına başladım. Zuhal öğretmenim benim ilk öğretmenim, ikinci ailem, ikinci annem… Benim için yeri çok ayrı. Kalbimde bıraktığı güzel izler sayesinde şimdi ben de bir öğretmenim. Onunla meslektaş olmak, benim için çok gurur verici. Aynı kurum da çalışmak çok mutluluk verici” dedi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!