Yüksek kesimler beyaza büründü

Trakya’nın yüksek kesimleri hafta sonu gerçekleşen kar yağışıyla beyaza bürünürken, Kırklareli Dereköy Sınır Kapısı, Hamzabeyli Sınır Kapısı’na ve bazı köylere ulaşım aksadı. Edirne Valisi Yunus Sezer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ulaşımın aksamaması için tüm ekiplerin saha çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti. Diğer yandan Edirne, yeni haftaya serin başlayacak ve serin hava Perşembe gününden itibaren yerini sağanak yağışa bırakacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yağmur, kar ve fırtına uyarısında bulunulan Trakya’da hafta sonu etkili olan sağanak yağış, cumartesi günü bölgenin yüksek rakımlı kesimlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Yoğun kar yağışı sebebiyle, Bulgaristan’a ulaşım sağlanan Kırklareli Dereköy Sınır Kapısı’na ve Hamzabeyli Sınır Kapısı’na ulaşım aksarken, Lalapaşa’da sınıra yakın bulunan köyler de beyaza büründü.

Edirne Valisi Yunus Sezer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ulaşımda aksaklıklar yaşanmaması için çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Kar küreme çalışmalarına yönelik görüntüler paylaşan Vali Sezer, yaptığı paylaşımda; “Kar yağışının görüldüğü Lalapaşa ilçemizde ve Hamzabeyli Sınır Kapımızda; Ulaşımın aksamaması, vatandaşlarımızın, sürücülerimizin sıkıntı yaşamaması için tüm ekiplerimiz saha çalışmalarını aralıksız sürdürüyor” ifadelerine yer verdi.

SERİN BAŞLAYACAK HAFTANIN DEVAMINDA SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Diğer yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre Edirne’de yeni hafta serin başlayacak. Hava sıcaklığı bugün az bulutlu en düşük -2 derece en yüksek 10, salı az bulutlu en düşük -1 en yüksek 11, Çarşamba çok bulutlu en düşük 0 derece en yüksek 12 derece olarak beklenirken, Perşembe gününden itibaren sağanak yağışlı en düşük 5 derece, en yüksek 12 derece, Cuma gök gürültülü sağanak yağışlı en düşük 1 derece en yüksek 14 derece olması bekleniyor. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu