Yurt başvurusu için son tarih 2 Eylül!

Üniversitelerin ders başı yapmasına az bir süre kala Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Ankara Cebeci’deki Yurt Koordinasyon Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, 2023-2024 eğitim öğretim yılı GSB yurt başvurularının başladığını duyurdu. Bakan Bak, son başvuruların 2 Eylül saat 23.59’a kadar alınabileceğini açıkladı.

GSB yurt başvuruları için son başvuru tarihini 2 Eylül saat 23.59 olarak açıkladı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Ankara Cebeci’deki Yurt Koordinasyon Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısına Üniversite yerleştirme süreçlerinde öğrencilerin ve ailelerinin en temel gündemlerinden birinin barınma ihtiyacı olduğuna dikkati çeken Bakan Bak, geçen yıl talep eden öğrencilerin, yurtlara başarıyla yerleştirildiğini belirtti.

36 ÜLKENİN NÜFUSUNDAN DAHA FAZLA KAPASİTE

2023-2024 eğitim öğretim yılında 950 bin yatak kapasitesiyle öğrencilere hizmet verileceğini aktaran Bakan Bak; “GSB yurtları, öğrencilerimizin evidir, yuvasıdır. Yurtlarımız zor günlerde de aziz milletimize kapılarını açarak güçlü bir altyapıya sahip olduğunu göstermiştir. 36 ülkenin nüfusundan daha fazla kapasiteye, yurt altyapısına sahibiz. Dünyanın başka hiçbir ülkesinde böyle bir altyapı yok” diye konuştu.

Yurt basvurusu icin son tarih 2 Eylul | Edirne Ahval Gazetesi
Yurt başvurusu için son tarih 2 Eylül! | Edirne Ahval Gazetesi

YURTLARA BAŞVURU SÜRECİ 2 EYLÜL TARİHİNDE 23.59 İTİBARIYLA SONA ERECEK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, yurt başvuru sürecinin 2 Eylül saat 23.59 tarihinde sona ereceğini ifade ederek; “Bugün yurt başvuru sürecimizi an itibarıyla başlatıyoruz. Dün itibarıyla üniversite kayıtları başladı. Biz de şu anda yurtlarımıza başvuru sürecini başlatmış oluyoruz. Başvuru süreci 2 Eylül tarihinde 23.59 itibarıyla sona erecek. Yerleştirme sürecimiz her zaman olduğu gibi adil, şeffaf ve güvenilir bir şekilde gerçekleşecek” açıklamasını yaptı.

“81 İLDE, 822 YURT, 466 GENÇLİK MERKEZİ, GENÇLİK OFİSLERİ VE 10 BİNLERCE SPOR TESİSİYLE YILLARDIR MİLLETİN VE GENÇLİĞİN EMRİNDEYİZ”

Öncelik grubuna bu yıl, evleri orta ve üstü hasarlı depremzede öğrencilerin de dahil edildiğini vurgulayan Bakan Bak; “Öğrencilerimizi en iyi şekilde ağırlamak için bütün hazırlıklarımızı yapıyoruz. Süreci istismar etmeye çalışanlara, dezenformasyonlara itibar etmeyin, devletinize güvenin. Bakanlığımız, 81 ilde, 822 yurt, 466 gençlik merkezi, gençlik ofisleri ve 10 binlerce spor tesisiyle yıllardır milletin ve gençliğin emrinde. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde 22 yıldır gençleri merkeze alan bir hizmet anlayışıyla çalışıyoruz. Bu ülkede geçmişte gençlerin önünde engel olarak duran ne varsa Cumhurbaşkanımızın önderliğinde birer birer aştık, çözüme kavuşturduk. Hepimizin ortak arzusu bu ülkenin gençlerine huzur, refah, güven dolu bugün ve yarın hazırlamak” şeklinde konuştu.

YURT BAŞVURUSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

2023-2024 eğitim öğretim dönemi için ilk defa herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler ile eğitimine devam eden ara sınıf öğrencileri yurt başvurusunda bulunabilecek. Başvurular e-Devlet üzerinden alınacağı için e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-Devlet şifresi almaları veya internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı gibi, diğer e-Devlet giriş yöntemlerinden birine sahip olmaları gerekiyor. Yurt başvuruları e-Devlet’te yer alan öğrenim bilgilerine göre alınacağı için öğrencilerin e-Devlet’teki okul-bölüm bilgilerini kontrol etmeleri; bilgilerinde hata olan öğrencilerin, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerinin düzeltilmesini istemeleri gerekiyor. Başvuru sırasında hatalı ya da eksik öğrenim bilgisi belirten öğrencilerin yurt başvuruları geçersiz sayılacak. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!