Zafer Partisi’nden can alan yola tepki

“Edirne-Süloğlu yolu artık bir ölüm yoludur”

Edirne’de bir minibüsle çarpışan motosiklet sürücüsü 18 yaşındaki güreşçi ve Kırkpınar Spor Lisesi öğrencisi Ersin Eren Avcıl ve arkasındaki yolcu Umut Kurt, olay yerinde hayatlarını kaybettiler. Gençlerin kaza sonucu hayatlarını kaybetmesinin ardından sosyal medya hesabından tepki gösteren Zafer Partisi Edirne İl Başkanı Serkan Konak, yaptığı paylaşımda, “Edirne-Süloğlu yolu artık bir ölüm yoludur. Bu yolu yeniden yapmanız için daha kaç kardeşimizi, abimizi, ablamızı, amcamızı, annemizi, babamızı bu yola kurban vermemiz gerekiyor. Daha kaç eve ateş düşmesi gerekiyor” dedi.

Cumartesi günü akşam saatlerinde Edirne-Süloğlu karayolunun Demirhanlı köyü yakınlarında meydana gelen kazada, motosiklet ve minibüs çarpıştı. Çarpışmanın şiddetiyle motosiklet sürücüsü 18 yaşındaki Ersin Eren Avcıl ile arkasında yolcu konumundaki Umut Kurt hayatlarını kaybettiler. İki gencin cansız bedenleri Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

Can alan kazanın meydana geldiği yolun yapımı hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Zafer Partisi Edirne İl Başkanı Serkan Konak; “Kardeşimiz 18 yaşındaydı. Senelerdir kangren olmuş Edirne Süloğlu yolunun son kurbanı oldu kendisi.  Bizler yine toplanıp cenaze namazı kıldık, aynı yolda 26 Ekim de askeri aracın kaza yapması şehit olan Ramazan Merzifonluoğlu’nunki gibi, aynı geçen senelerde yine bu ölüm yolunda hayatlarını kaybeden Esat Doğan, Çağatay Gıcı’nın gibi ve daha aklıma gelmeyen birçok kardeşimizin cenazesine olduğu gibi. Edirne-Süloğlu yolu artık bir ölüm yoludur.  12 Kasım günü yine bu yolda Geçkinli Köyü virajında beton mikser kamyonu devrilmiş. Ben olay yerinden geçerken kaza olalı 30 dakika olmuştu. Belki de 30dk evden erken çıksam kamyon bizim aracın üzerine devrilecekti” dedi.

“CEVAP DEĞİL, SORUNA ÇÖZÜM BEKLİYORUZ”

Yolun yapımı için ödeneğin olmadığı iddiasını da dile getiren Konak; “Cenaze sırasında Süloğlu Belediyesinden üst düzey bir yetkili ile konuştuğumda, her sene Karayollarına, Edirne İl Özel İdaresi’ne yazı yazdıklarını fakat çok keskin virajlarla dolu, aniden yükselen alçalan tepelerin olduğu, yan yana iki aracın zor geçtiği, yazın mıcır serilerek daha tehlikeli hale getirildiği bu yolda, yeterli kadar araç geçmediğinden yolu yeniden yapamayacaklarını, ödeneklerinin olmadığını dile getiriyorlarmış. Buradan tekrardan sormak istiyoruz; değerli Edirne Valiliği, İl Özel İdaresi, Karayolları Genel Müdürlüğü bu yolu yeniden yapmanız için daha kaç kardeşimizi, abimizi, ablamızı, amcamızı, annemizi, babamızı bu yola kurban vermemiz gerekiyor. Daha kaç eve ateş düşmesi gerekiyor. Ne yapalım? Daha çok araç geçmesi için tüm araçlarımızla Edirne-Süloğlu yolunda mı gidip gelelim. Şunun altına çizmek istiyorum ki kimseden cevap falan beklemiyoruz. Soruna çözüm bekliyoruz” ifadelerine yer verdi. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!