Zafer’den Günaydın’a sert yanıt

‘Mimari tasarımı kendi partisinin içinde arayabilir’

Zafer Partisi Edirne İl Başkanlığı tarafından, dün Edirne’yi ziyaret eden CHP TBMM Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın’ın DEM Parti, Zafer Partisi, Memleket Partisi ve İYİ Parti’nin, CHP’ye seçim kaybettirmek için çalıştığı yönündeki açıklamalara sert bir şekilde yanıt geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili, İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın, dün Edirne İl Başkanlığını ziyaret ederek düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde DEM Parti, Zafer Partisi, Memleket Partisi ve İYİ Parti’nin CHP’nin Adayı Ekrem İmamoğlu’na kaybettirmek için mücadele ettiğini ifade etmişti. Günaydın; “İstanbul’da Ekrem İmamoğlu var, Ekrem İmamoğlu’nun karşısında Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum var. Bu ikisinden başka birisinin seçimi kazanabilmesi mümkün mü? Mümkün değil. Peki karşısında dizilenler kimden oy almaya ve kime kaybettirmeye çalışıyorlar? Memleket Partisi’nden, Zafer Partisi’nden, İYİ Parti’den, DEM’ine, bağımsızına kadar bunların tamamı Ekrem İmamoğlu seçim kaybetsin diye gayret ediyorlar. Peki bu tablonun oluşması sizce hayatın olağan akışına uygun mu? Yoksa burada bir mimari tasarım mı var?” demişti.

‘HAYAL DÜNYASINDA ÜRETİLEN TEORİLER’

Zafer Partisi Edirne İl Başkanlığı da Günaydın’ın açıklamalarına yanıt verdi. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın en başından beri 79 il ve tüm ilçelerde Zafer Partisi’nin kendi adayları ile seçime katılacağını belirttiği kaydedilen açıklamada; “Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu öncesinde genel başkanımız Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın Cumhuriyet’in kurucu değerlerini ve 3 bakanlık talebini içeren protokolü imzalattığı partinin bir milletvekili dün şehrimizde yapmış olduğu konuşmasında kendi hayal dünyasında ürettiği bazı teorilerini dile getirirken partimizin ismini de zikretmiştir. Zafer Partisi’nin var olduğu iddia edilen bu hayali teoriler ile uzaktan ve yakından ilgisi yoktur. Zafer Partisi, genel başkanımız Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın en başından belirttiği üzere 79 ilde ve tüm ilçelerde kendi adayları ile 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri’ne kendi siyasi ajandasını oluşturan fikir ve politikalarını Türk milletine anlatarak girecektir. Tüm teşkilatlarımız çalışmalarını bu yönde yapmaktadırlar. İllaki bir ‘mimari tasarım’ aranacaksa sayın vekil bu aramayı kendi partisi içinde yapmalıdır. Zafer Partisi ‘mimari tasarımların’ değil, Türk birliğinin, Türk kudret ve kabiliyetinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesidir” ifadelerine yer verildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!