Zorunlu olmadığı halde istifasını sundu

Liznak resmen aday adayı

Edirne Belediyesi CHP Meclis Üyesi Serkan Liznak, gazetemize gerçekleştirdiği ziyarette yapılacak olan 2024 yılı yerel seçimlerinde belediye başkanlığı için aday adaylığı başvuru süreci için meclis üyeliği görevinden zorunlu olmadığı halde dün itibariyle istifasını sunduğunu belirtti. Liznak, yaptığı açıklamada; “Bilgi ve tecrübemiz ile Edirne’mizi, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında hak ettiği aydınlık geleceğe taşımak adına Edirne Belediyesi başkanlığına aday adayım” dedi.

Türkiye 2024 yılı yerel seçimlerine yaklaşırken, siyasi partilerden de aday isimleri duyulmaya devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Belediye Meclis Üyesi Serkan Liznak, belediye başkanlığı için aday adayı olduğunu, gazetemize gerçekleştirdiği ziyarette duyurdu. Gerçekleştirdiği ziyarette CHP Genel Merkez tarafından açıklanan seçim takvimini hatırlatan Liznak; “Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi  mahalli idariler seçim takvimini yayınladı. Genel Merkez tarafından yayınlanan karara göre il, ilçe, belde belediye başkanlıkları ile il genel meclisi ve belediye meclisine aday adayı olmak isteyenlerin 21-28 Kasım tarihleri arasında, yasa gereği istifa etmesi gerekenler ise 1-5 Aralık tarihleri arasında başvuru yapabileceği duyuruldu” diye konuştu.

DSC 0896 | Edirne Ahval Gazetesi
Zorunlu olmadığı halde istifasını sundu | Edirne Ahval Gazetesi

LİZNAK’TAN BOŞALAN KOLTUĞA TUNCA GEÇECEK

CHP Genel Merkez tarafından yayınlanan karara göre meclis üyeliğinden istifa etme zorunluluğu olmadığı halde etik olması açısından istifasını sunduğunu da belirten Liznak; “Türkiye’yi değiştirmek için çıktığımız bu yolda sahip olduğumuz gençliğimiz, enerjimiz ve yarınlara ışık tutacak bilgi ve tecrübemiz ile Edirne’mizi Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında hak ettiği aydınlık geleceğe taşımak adına Edirne Belediyesi başkanlığına aday adayıyım. Tüm Edirneli vatandaşlarımızla birlikte refah dolu bir kenti yeniden hep beraber inşa edeceğiz” açıklamasını yaptı. Meclis Üyesi Serkan Liznak’ın istifasının ardından ise yerine sırada yer alan Feridun Tunca geçecek. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!