Ciğerlerimiz yandı

Çanakkale’ye bağlı Kayadere köyüne yakın ormanlık alanda çıkan yangına hem havadan hem de karadan müdahale devam ediyor. Bölgeye, çok sayıda personel ve ekipman sevki yapıldı.

Çanakkale’ye bağlı Kayadere köyüne yakın ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın sonrasında Çanakkale-Çan karayolu tedbir için trafiğe kapatıldı, merkeze bağlı iki köy boşaltıldı. Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Çanakkale’de meydana gelen orman yangınına; 9 uçak, 20 helikopter, 92 arazöz, 7 iş makinesi, 616 personelin sevk edildiği belirtildi. Yangını en kısa sürede kontrol altına almak için mücadelenin devam ettiği bildirildi.

EDİRNE’DEN SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINA DESTEK

Ayrıca Çanakkale’de çıkan yangını söndürmek üzere Edirne Belediyesi İtfaiye ekipleri de bölgeye gönderildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Edirne Belediyesi; “Yangına havadan ve karadan müdahale devam ederken, Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı bir ekip de yangın söndürme çalışmalarına destek olmak için Edirne’den yola çıktı” ifadelerine yer verdi. Belediye Başkanı Recep Gürkan ise; “Ciğerlerimiz yanıyor! Geçmiş olsun Çanakkale. Çanakkale Kayadere köyü yakınındaki ormanlık alanda çıkan yangını endişe ile takip ediyorum. Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüze bağlı bir ekibimiz yangın söndürme çalışmalarına destek olmak için yola çıktı. Yangının en kısa sürede kontrol altına alınmasını umuyor, bölge halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” açıklamasında bulundu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!