Zabıta personeline trafik eğitimi

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde görevli personellere; Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması Timleri tarafından “Geçiş üstünlüğünün kullanımı, trafik işaret ve levhaları, uykusuz ve yorgun araç kullanmama, mevsimsel araç ve lastik bakımları, emniyet kemerinin önemi, hız kuralları,  park ve park etme kuralları, alkollü araç kullanmama” gibi konularda eğitim ve bilgilendirme faaliyeti yapıldı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması tarafından can ve mal kayıplarına neden olan trafik kazalarının engellenmesine yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme çalışmalarına devam ediliyor. Bu kapsamda; Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması Timleri tarafından müşterek görev yapılan kurum personellerine verilen eğitim faaliyetleri kapsamında; Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde görevli personellere, “Geçiş üstünlüğünün kullanımı, trafik işaret ve levhaları, uykusuz ve yorgun araç kullanmama, mevsimsel araç ve lastik bakımları, emniyet kemerinin önemi, hız kuralları,  park ve park etme kuralları, alkollü araç kullanmama ” konularında eğitim ve bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirildi.

Yapılan açıklamada; “Güvenli bir trafik akışının sağlanması ve sıfır kaza düsturuyla meydana gelen can ve mal kayıplarının önlenmesine yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme faaliyetlerine aralıksız olarak devam edecektir” denildi. Haber Merkezi

4 | Edirne Ahval Gazetesi
Zabıta personeline trafik eğitimi | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu